
Дуже часто трапляється, що пацієнт потрапляє в «катівне» крісло стоматолога, коли повернути цілісність і естетичну привабливість пошкодженого зуба здається неможливим. Установка металокерамічних коронок вирішить ці проблеми без значних витрат фінансів, часу і нервів. Як це відбувається?
Особливості процедури
Суть даної процедури полягає в тому, що пошкоджена частина зуба при збереженому корені покривається т.зв. «чохлом», який повністю повторює анатомічну форму зуба. Зубна коронка виготовляється за індивідуальним зліпком після консультації з лікарем, в якості матеріалу використовують:
- Метал, як дорогоцінний (частіше золото), так і інші сплави (наприклад, титан) - вони міцні та довговічні, однак з естетичного боку є сумнівним вибором і поступово виходять з ужитку.
- Металокераміка (металева основа з керамічним покриттям) - хороша альтернатива першому варіанту. І хоча установка коронки буде коштувати дорожче, вдасться уникнути ефекту «золотих зубів».
- Кераміка дозволяє повністю відновити красу посмішки, не провокує потемніння ясен. Керамічна коронка на передній зуб виглядає природно, але для мостовидного протезування не придатна, зважаючи на крихкість.
- Діоксид цирконію - дуже міцні, довговічні і привабливі коронки; гарні тим, що препарування зубів під цирконієві коронки потрібно не таке велике, як для інших методів.
- Оксид алюмінію - нове слово в естетичній стоматології, хоча вони менш міцні, ніж цирконієві, але також прослужать більше 20 років.
- Металопластмаса - зазвичай служить як тимчасовий протез, тому що термін служби такого матеріалу невеликий.
Коли ведуть мову про вибір та встановлення коронки, ціна найчастіше є визначальним фактором. Безметалеве протезування - найдорожче, доступне не всім, але це, мабуть, єдиний істотний мінус.
Як відбувається процес протезування?
Після попередньої консультації в стоматологічній клініці розробляється план лікування. Він включає: рентгенологічне дослідження, встановлення і лікування захворювань ротової порожнини, проблем з яснами, зняття зубного каменю. Потрібно максимально убезпечити і підготувати «робоче поле», а тому обов'язково усувається карієс. Вибирається тип коронки.
Наступний етап - підготовка зуба. Обточування зубів під коронки - обов'язкова процедура, зазвичай також проводиться депульпірування (видалення нерва) і пломбуються канали. Природна коронка обточується таким чином, щоб можна було надіти штучну. Якщо цілим залишився лише корінь, лікар виробляє установку штифта в зуб або металеву вкладку, на яку вона надівається.
Далі за зліпком в зуботехнічній лабораторії виготовляють протез. Це може бути як один елемент, так і мостовидна конструкція для заміни відсутнього зуба. Лікарю при підготовці слід бути уважним, адже препарування зубів під металокераміку вимагає обережності, щоб згодом уникнути розвитку запалення.
Установка коронки на зуб - найпоширеніший метод протезування. Готова коронка фіксується на стоматологічний цемент і допомагає зберегти решту зуба. Якісні протези служать не одне десятиліття, повністю зберігаючи свою функціональність, а тому ця технологія буде ще довго користуватися попитом.