Установка коронок Дуже часто трапляється, що пацієнт потрапляє в «катівне» крісло стоматолога, коли повернути цілісність і естетичну привабливість пошкодженого зуба здається неможливим. Установка металокерамічних коронок вирішить ці проблеми без значних витрат фінансів, часу і нервів. Як це відбувається?

Особливості процедури

Суть даної процедури полягає в тому, що пошкоджена частина зуба при збереженому корені покривається т.зв. «чохлом», який повністю повторює анатомічну форму зуба. Зубна коронка виготовляється за індивідуальним зліпком після консультації з лікарем, в якості матеріалу використовують:

  1. Метал, як дорогоцінний (частіше золото), так і інші сплави (наприклад, титан) - вони міцні та довговічні, однак з естетичного боку є сумнівним вибором і поступово виходять з ужитку.
  2. Металокераміка (металева основа з керамічним покриттям) - хороша альтернатива першому варіанту. І хоча установка коронки буде коштувати дорожче, вдасться уникнути ефекту «золотих зубів».
  3. Кераміка дозволяє повністю відновити красу посмішки, не провокує потемніння ясен. Керамічна коронка на передній зуб виглядає природно, але для мостовидного протезування не придатна, зважаючи на крихкість.
  4. Діоксид цирконію - дуже міцні, довговічні і привабливі коронки; гарні тим, що препарування зубів під цирконієві коронки потрібно не таке велике, як для інших методів.
  5. Оксид алюмінію - нове слово в естетичній стоматології, хоча вони менш міцні, ніж цирконієві, але також прослужать більше 20 років.
  6. Металопластмаса - зазвичай служить як тимчасовий протез, тому що термін служби такого матеріалу невеликий.

Коли ведуть мову про вибір та встановлення коронки, ціна найчастіше є визначальним фактором. Безметалеве протезування - найдорожче, доступне не всім, але це, мабуть, єдиний істотний мінус.

Як відбувається процес протезування?

Після попередньої консультації в стоматологічній клініці розробляється план лікування. Він включає: рентгенологічне дослідження, встановлення і лікування захворювань ротової порожнини, проблем з яснами, зняття зубного каменю. Потрібно максимально убезпечити і підготувати «робоче поле», а тому обов'язково усувається карієс. Вибирається тип коронки.

Наступний етап - підготовка зуба. Обточування зубів під коронки - обов'язкова процедура, зазвичай також проводиться депульпірування (видалення нерва) і пломбуються канали. Природна коронка обточується таким чином, щоб можна було надіти штучну. Якщо цілим залишився лише корінь, лікар виробляє установку штифта в зуб або металеву вкладку, на яку вона надівається.

Далі за зліпком в зуботехнічній лабораторії виготовляють протез. Це може бути як один елемент, так і мостовидна конструкція для заміни відсутнього зуба. Лікарю при підготовці слід бути уважним, адже препарування зубів під металокераміку вимагає обережності, щоб згодом уникнути розвитку запалення.

Установка коронки на зуб - найпоширеніший метод протезування. Готова коронка фіксується на стоматологічний цемент і допомагає зберегти решту зуба. Якісні протези служать не одне десятиліття, повністю зберігаючи свою функціональність, а тому ця технологія буде ще довго користуватися попитом.