Правильний догляд за зубами є гарантією їхнього здоров’я та гарного вигляду. Люди, які не нехтують гігієною ротової порожнини мають стоматологічні проблеми значно рідше. Шкода. Що кількість таких свідомих людей не дуже велика. Вони, як і спеціалісти, розуміють, що, не пошкодувавши сил, грошей та часу на профілактику сьогодні, завтра не будуть мати серйозних проблем з зубами. На жаль, більшість людей вважають, що достатньо чистити зуби вранці, а до стоматолога звертаються тоді, коли біль стає нестерпним.

Для того, аби привчити себе до постійного догляду за зубами, потрібно поставити перед собою конкретну мету. Красива, чарівна і білосніжна посмішка, міцні і здорові зуби, які не потрібно лікувати – це саме те, що може спонукати підтримувати зуби в належному стані постійно. Налаштувати себе на потрібний лад можна з допомогою перегляду наукових фільмів по цьому питанню. Якщо ви побачити під мікроскопом ту кількість мікробів, що знаходяться в роті людини, то навряд зможете й надалі ділити з ними свій організм.

Багато запитань виникає в молодих батьків, одним із них є питання про те, коли починати чистити дитині зуби. Це потрібно робити з того часу як вони з’явилися, тобто в 6-7 місяців. Зубки малюка потрібно просто протирати кип’яченою водичкою, використовуючи для цього спеціальні силіконові щітки або марлеву серветку. Другий варіант є більш безпечним для дитини і доступнішим для батьків. В віці 1 року можна почати використовувати дитячу зубну пасту. Оскільки маленькі діти можуть проковтнути зубну пасту, то звертайте увагу на те, щоб вона не містила в своєму складі фтору, бо він є шкідливим. Зубна щітка повинна мінятися кожні 3 місяці. Її оптимальний розмір визначити легко – головка зубної щітка повинна перекривати не більше 2 зубів, а її щетина має бути м’якою, щоб не травмувати ясна дитини. Самостійно слідкувати за гігієною ротової порожнини дитина повинна навчитися до 2 років. А батьки мають не лише навчити чистити зуби, але й бути прикладом, тому корисно робити це разом хоча б двічі в день.

Якщо запитати будь-яку дорослу людину про те, як правильно чистити зуби, то навряд більшість дадуть чітку відповідь. А насправді існує декілька основних правил, яких варто дотримуватися тим. Хто хоче мати здорову посмішку.

  • Коли чистите зовнішні і внутрішні поверхні зубів, то зубну щітку повертайте на 45 градусів до зуба і починайте виконувати рухи, що нагадують вимітання в напрямку від ясен. В жодному разі не можна виконувати горизонтальні рухи, бо так під слизову оболонку ви «заганяєте» залишки їжі та мікроби.
  • Жувальна поверхня зуба очиститься так: постате щітку в горизонтальне положення  виконуйте поступальні рухи.
  • Якщо чистите внутрішню поверхню передніх зубів, то ручка щітки має бути в вертикальному положенні, а рухи виконуються від ясен до ріжучої сторони зуба.

Запам’ятайте ці правила і намагайтеся всіляко прищепити їх своїм дітям. Батьки досить часто скаржаться на те, що малюк навідріз відмовляється це робити. Як привчити дитину чистити зуби? Відомо, що діти люблять гратися, тож перетворіть процедуру на справжнє свято, пригоду. Нехай всі члени сім’ї демонструють малому вередуну те, як вони чистять зуби і що їм це дуже подобається.