Ниття зубів і / або ясен і подібні хворобливі відчуття знайомі переважній більшості людей. Чутливість зубів проявляється при вживанні холодних, гарячих страв або напоїв, солодощів і т.д.

Щоб дізнатися, як знизити чутливість зубів і ясен, для початку слід з'ясувати причини цього неприємного явища. Чутливі зуби - проблема, яка трапляється у багатьох людей, а точніше майже у 60% дорослих у віці від 20 до 40 років. В основному причина чутливості зубів в рецесії ясен. У цьому випадку ясна буквально сповзають, оголюючи шийки і корені зубів з безліччю нервових закінчень, які бурхливо реагують на температури і дотики. Чутливість зубів зростає через дефекти емалі (ерозії, некаріозні ураження), агресивного відбілювання зубів, захворювань ясен (пародонтит, пародонтоз, гінгівіт). Також не слід виключати, що на чутливість зубів і ясен впливають:

- Погана гігієна ротової порожнини;

- Неправильно підібрана зубна щітка, паста, надмірне захоплення зубочистками і зубною ниткою;

- Надто висока або низька температура напоїв і їжі;

- Зловживання солоним, кислим і солодким;

- Психоемоційна обстановка, стреси;

- Захворювання травного тракту;

- Гормональні зміни у жінок пов'язані з вагітністю або віком.

Чутливість зубів і ясен. Що робити?

Перш за все краще все-таки звернутися до стоматолога, який знайде справжні причини високої чутливості зубів і шляхи до їх усунення. Зараз у продажу є безліч засобів для догляду за ротовою порожниною, і, звичайно ж, для чутливих зубів і ясен. Але далеко не всі можна використовувати постійно. Так, наприклад, зубні пасти, що містять солі алюмінію або сильні антисептики типу хлоргексидину або триклозану, не можна застосовувати довше трьох тижнів. Не варто забувати банальну істину - просто так нічого боліти не може. Причину появи симптомів найточніше визначить фахівець, і тільки він допоможе вам зберегти здоров'я зубів і ясен.