Видалення зуба — крайній захід, до якого стоматологи вдаються лише у випадках, коли немає шансів врятувати і відновити зуб менш радикальними способами - установкою пломб, металокерамічних вставок або коронок. Звичайно ж, ми не беремо до уваги видалення молочних зубів, оскільки це трохи різні операції. Видалення постійних зубів, особливо зубів мудрості, - складна процедура, що вимагає відповідального підходу і від лікаря-стоматолога, і від самого пацієнта, якийповинен забезпечити належний догляд за раною після видалення зуба.

Основні правила догляду

Після видалення зуба стоматолог-хірург закриває утворену глибоку рану (лунку) стерильним ватним тампоном, щоб зупинити кровотечу. Не рекомендується прибирати тампон раніше ніж через 30 хвилин, щоб рана знову не знову відкрилась.

Щоб забезпечити максимально швидке загоєння рани, краще хоча б протягом першої доби після видалення зуба відмовитися від гарячої їжі, твердих і клейких продуктів, а також тих, які можуть подразнювати рану. Категорично не рекомендується після видалення зуба вживати алкоголь Курцям протягом двох днів потрібно звести кількість викурених сигарет до мінімуму.

Важливим фактором, який впливає на процес загоєння зубної лунки, є повноцінна гігієна порожнини рота. Після кожного прийому їжі лікарі рекомендують полоскати рот водою, щоб очистити рану від залишків їжі. Звичайно ж, мінімум двічі в день потрібно чистити зуби, акуратно оминаючи рану. Краще використовувати м'яку зубну щітку і фторовмісну пасту. Можна користуватися ополіскувачем, починаючи з другого дня після видалення зуба.

Щоб зняти набряклість, що виникла після видалення зуба, можна прикладати до щоки компреси з льодом. У випадках, коли больові відчуття і припухлість викликають у пацієнтавідчуття дискомфорту, необхідно звернутися до свого лікаря - він пропише необхідні препарати і курс протизапальних процедур. Зауважимо, що взагалі набряклість вважається нормою і в більшості випадків проходить сама собою через 3-4 дня після операції.

У будь-якому разі, не пізніше ніж через 7 днів після видалення зуба, потрібно прийти до стоматолога на огляд, щоб переконатися в тому, що рана заживає нормально без будь-яких ускладнень. Бережіть своє здоров'я!