Крихкість зубів - одна з найпоширеніших і найсерйозніших стоматологічних проблем, які вимагають оперативного вирішення. Ігнорування симптомів підвищеної крихкості зубів загрожує виникненням серйозних порушень цілісності зубного ряду, для відновлення якого потрібно буде вдаватися до імплантації або повного протезування зубів.

Сьогодні ми хочемо поговорити про те, чому кришаться зуби і як можна запобігти виникненню цього захворювання.

Отже, найчастіше причинами крихкості зубів виступають:

  • механічні травми;
  • недотримання гігієнічних правил по догляду за порожниною рота;
  • неправильний прикус;
  • незбалансоване харчування і як результат недолік вітамінів в організмі;
  • гормональні збої;
  • некваліфіковане втручання стоматолога та ін.

Лікування підвищеної крихкості зубів, як правило, залежить саме від причини захворювання, оскільки направлено в першу чергу на її усунення, а потім вже на зміцнення зубної емалі. Тим не менш, є загальні рекомендації, дотримуючись яких можна знизити крихкість зубів: дотримуватися правил по догляду за порожниною рота, забезпечити різноманітний і повноцінний раціон харчування, який міститиме корисні для зубів і ясен продукти, відмовитися від прийому занадто твердої їжі і т.п.

Що робити, коли кришаться зуби?

Перш за все, потрібно звернутися до стоматолога, адже тільки фахівець може встановити причину крихкості зубів і призначити ефективне лікування з огляду на специфіку проблеми. Так, наприклад, лікування може припускати лише підвищення гігієни ротової порожнини, відновлення збалансованого харчування або призначення вітамінного комплексу. В окремих випадках, щоб знизити крихкість зубів, можуть знадобитися більш складні заходи: ремінералізація або штучне відновлення емалі за допомогою люмінірів, вінірів, коронок; лікування інших захворювань, які могли стати причиною крихкості зубів (ослаблений імунітет, захворювання кишково-шлункового тракту та ін.).