Ніхто не застрахований від руйнування зубів, усі, рано чи пізно, будуть змушені звертатися в стоматологію за консультаціями та лікуванням. Замінити загублений або зруйнований зуб, або цілий ряд зубів допоможе ортопедична стоматологія.

Найбільш оптимальний варіант у таких випадках це незнімне протезування зубів, якому в силах повністю відновити естетичну красу, без будь-якого додаткового дискомфорту для людини.

Практично всі види зубних протезів призначені для відновлення зубного ряду в цілях комфорту, естетики, і для збереження здоров'я інших зубів і всього організму. Після втрати зубів, або після їх серйозних ушкоджень, відбувається процес деформації всього зубного ряду, і збільшується тиск на здорові зуби, крім цього загублені зуби впливають на погіршення здоров'я травної системи. Тому протезування зубів - це необхідність.

Сучасна ортопедична клініка в Києві як правило використовує новітні методи незнімного протезування. Якість протезування залежить від кваліфікації ортопеда стоматолога, устаткування і матеріалу протеза.

До незнімного типу протезування відносяться мікро протези (вініри, вкладки, які відповідають за відновлення фрагмента), а також коронки, мостоподібні протези, зубні імплантати.

Традиційно незнімне протезування передбачає обточування сусідніх зубів. Його недолік очевидний, і полягає в перевантаженні сусідніх зубів, і їх безповоротній деформації.

Популярним видом такого протезування є мостовидний протез, який можна використовувати при втраті 1-2 зубів, при наявності сусідніх. Опорами для таких протезів бувають коронки, вкладки або накладки, які тримаються на композитних матеріалах. Вкладки і накладки вважаються більш щадними методами кріплення, оскільки не вимагають обточування сусідніх зубів.

Мостовидне протезування

Більш прогресивним і фундаментальним методом незнімного протезування є імплантація - створення штучного кореня зуба, на який кріпиться коронка. Даний метод передбачає окремий імплант під кожну коронку, що максимально імітує будову, функціональність і вид справжніх зубів. Матеріалом імплантів як правило є сплав титану.

Метод імплантації

Для коронок використовуються такі матеріали як:

  • метал - раніше був популярний при виготовленні коронок, особливо із золота;
  • цирконій - легкий і міцний матеріал, який точно імітує вид зуба;
  • сучасні композитні матеріали;
  • кераміка - один з найбільш естетичних матеріалів з великим терміном придатності;
  • пластмаса - дешевий недовговічний матеріал.