Лікування і профілактика карієсу у дітей Багато батьків знають, що найчастішим приводом звернутися до дантиста з дитиною є карієс молочних зубів. Помилково вважати це захворювання у дітей чимось несуттєвим. Незважаючи на те, що незабаром зуби зміняться, в порожнині рота дитини ця інфекція буде поширюватися блискавично і при цьому вражати здорові зуби, в тому числі і ті, які вже змінилися. Саме від своєчасного лікування карієсу у дітей безпосередньо залежить здоров'я зубів і всієї ротової порожнини в дорослому віці.

Профілактика захворювання

Звичайно ж, необхідно пам'ятати про дотримання заходів профілактики карієсу молочних зубів, і в цьому питанні дуже багато залежить від батьків, які повинні навчити дитину щоденним заходам профілактики розвитку хвороб в порожнині рота. Крім цього, треба регулярно навантажувати ясна, щоб забезпечити в них достатній кровообіг - гризти моркву і яблука, капусту і гарбуз. Однак не варто вважати, що щоденна якісна чистка зубів двічі на день і овочі - панацея. Існує ще безліч факторів, на які не завжди можна вплинути, наприклад, спадковість. Як же бути в ситуації, коли, незважаючи на всі батьківські старання, у дитини все ж з'являється карієс?

Спеціальний підхід до лікування юних відвідувачів

Дитячий карієс, як і дорослий, вимагає негайної терапії. Лише в тих випадках, коли під зубом з діркою вже росте новий, в ній немає сенсу і проводять видалення. Якщо зуб не розхитаний - він потребує лікування.

Види карієсу у дітей:

  • поверхневий;
  • середній;
  • глибокий.

Звичайно ж, краще не запускати розвиток карієсу, а провести лікування на ранніх стадіях. Якщо у дитини у віці двох років з'явилися темні плями на зубах, слід припустити пляшковий карієс, який настає внаслідок щоденного прийому їжі ввечері і вночі - порожнина рота не очищається від бактерій, і вони розмножуються, поступово приводячи до захворювання. У випадках, коли дитині не вистачає вітамінів і мінералів, може розвинутися циркулярний карієс, який вражає шийку зуба. Все це вимагає якнайшвидшого звернення до дантиста! Цілком зрозуміло, що умовити дитину на лікування, коли перед ним стоїть бормашина вельми проблематично. Саме для цього розроблені новітні методи лікування молочних зубів без бормашини - альтернативні.

Це можуть бути:

Лікування і профілактика карієсу у дітей
  • сріблення;
  • ремінералізація;
  • озонотерапія;
  • депофорез;
  • фотодинамічна терапія.

Дитячий стоматолог, крім хорошого набору знань і високого професіоналізму, повинен мати талант психолога, адже саме від того, як пройде перше лікування молочних зубів, у дитини сформується власне сприйняття цього процесу на все життя. Якщо процедура пройшла без болю, наступного разу юний пацієнт відвідає лікаря з задоволенням.

Безболісність і якість лікування зубів у дітей - головний пріоритет в роботі наших стоматологів. Лікарі медичного центру «Доктор Зуб» докладають максимум зусиль і використовують всі отримані знання, щоб зробити процедуру лікування такою, після якої дитина з задоволенням відвідає дантиста ще раз.

Високий професіоналізм, відмінні знання і великий досвід роботи - всі ці якості притаманні стоматологам медичного центру «Доктор Зуб». Бережіть здоров'я зубів ваших дітей з раннього дитинства!