Лікування та профілактика пародонтита Пародонтит є запальним процесом, що зачіпає всі тканини пародонту. Починається він із запалення ясен, потім руйнуються м'язові зв'язки, що зумовлює виникнення патологічних пародонтальних кишень, далі зачіпається кісткова тканина, і як наслідок зуби хитаються і випадають. Пародонтит у дітей зустрічається у віці 9-10 років. Хоч це і не поширена стоматологічна проблема (виявляється в 3-5% випадків), але немає гарантій, що ця проблема не торкнеться вашого чада.

Особливістю пародонтиту у дітей є запалення, що зачіпає тканини, які не досягли функціональної зрілості, під час їх активного росту і перетворення, а вони часто виявляють неадекватну реакцію на найменше пошкодження. Захворювання класифікують залежно від таких факторів:

 • поширеність (локальний або генералізований);
 • характер протікання (хронічний або гострий);
 • вік (препубертатний або пубертатний).

Ознаки препубертатного пародонтиту виявляються в ранньому віці, а точніше коли прорізаються тимчасові зубки, або по закінченню даного процесу. Юнацький пародонтит (пубертатний) виявляється у підлітків, як результат недотримання гігієни рота, гормональних перебудов, різних форм аномалій в зубній будові і т.д. До головних симптомів пародонтиту в даному віковому періоді відносяться:

 • свербіж;
 • Лікування та профілактика пародонтита
 • відчуття набряклості в яснах;
 • неприємний запах з рота;
 • густа слина;
 • виділення з пародонтальних кишень;
 • порушення стійкості зубів.

Заходи профілактики

Профілактика захворювань пародонту у дітей головним чином пов'язана з усуненням причин. З особливою уважністю потрібно поставитися до раціонального харчування, гігієни ротової порожнини, використання фторовмісних засобів, усунення патологій прикусу і патологічних оклюзій, порушень структури і топографії ряду органів і тканин ротової порожнини, профілактики інших зубних проблем, не допускати функціональних перевантажень щелепно-лицьової зони. Заходи попередження захворювання пародонту у дітей ділять за віковим показником:

 1. На першому році життя потрібно забезпечити нормальну функцію змикання губ, смоктання і ковтання.
 2. У віці 4-5 років проводити профілактичні огляди і лікування зубів, виробляти правильну звичку прийому їжі (добре пережовувати, не запивати), працювати над ліквідацією поганих манер, таких як облизування губ, кусання нігтів тощо.
 3. В період 6-7 років продовжувати роботу над шкідливими звичками, гігієна ротової порожнини, міогімнастика, зміцнення здоров'я, додавання жорсткої їжі в раціон харчування, формування функцій ковтання, правильне вимовляння звуків та ін.
 4. Після 7 років можна займатися профілактикою і своєчасним лікуванням патологій прикусу, оклюзіографією, ліквідацією патологій вуздечок і продовжувати стежити за гігієною ротової порожнини.

Профілактика захворювань пародонту у дітей за багатьма параметрами схожа з антикаріозною профілактикою, тому допомагає попередити появу багатьох стоматологічних проблем.