Серебрение зубов Сріблення молочних зубів – обробка на ранній фазі карієсу при використанні препаратів срібла. Мова йде про спеціальну речовину (AgNO3), яка володіє знезаражувальним впливом. Вона має бактерицидну дію і формує плівку з нерозчинних солей срібла. Дані ліки зупиняють формування карієсу. Це дозволяє зберегти перші зуби до їх природної заміни на корінні.

Процедура полягає в тому, що зуб покривають добре очищеним речовиною з сріблом, а точніше нітратом з концентрацією 30%, і вичікують деякий час. Після цього розчин видаляється. Роблять це за допомогою звичайного ватного тампона, завдяки чому процедура зовсім безболісна і триває всього кілька хвилин. Зазвичай сріблення молочних зубів роблять три рази з певним проміжком (від 2 до 7 днів). Бувають випадки, коли потрібно провести близько 5 процедур за рік.

Коли проводять процедуру сріблення зубів

Дитині можуть порекомендувати виконати сріблення при:

  • пом'якшеній і тонкій емалі з помітними сколами і тріщинами;
  • ранньому виникненні карієсу (білі цятки);
  • підвищеній чутливості емалі зубів (реакція на кислі і солодкі продукти, а також на перепади температури);
  • виявленому дефіциті фтору в організмі.

Основні стадії

Сріблення зубів у малюків включає всього два етапи. Спершу видаляється наліт з поверхні. Після цього наносять препарат срібла. Проведення цієї операції вимагає попереднього огляду у лікаря, щоб визначити стадію карієсу. Виконати сріблення краще в стоматологічному кабінеті, оскільки без спеціального обладнання професійно очистити зубчик малюка неможливо, і тільки кваліфікований фахівець може дбайливо здійснити сріблення, не заподіявши дитині болю.

Переваги процедури:

  • Швидкість і простота. Процедура займе всього кілька хвилин, при цьому повністю виключається необхідність використання бормашини, а також немає необхідності вдаватися до знеболювальних препаратів.
  • Використання природного матеріалу, який виключає небезпечні домішки і токсичні речовини, а також різні алергени.
  • Зупинка процесу розвитку карієсу на початковому етапі.
  • Даний метод підходить для маленьких дітей.
  • Доступна ціна.

Молочні зубки дитини досить крихкі, і тому схильні до карієсу. До того ж є безліч причин виникнення захворювання, наприклад, спадковість, неправильне харчування, неправильний догляд за порожниною рота або стресові ситуації матері в період вагітності. Карієс у дітей раннього віку, як правило, швидко прогресує, що призводить до втрати зуба. Це може стати причиною виникнення стоматологічних проблем у більш зрілому віці. Тому вкрай важливо зупинити розвиток захворювання якомога раніше, щоб зберегти зуби до часу природної зміни. Адже не всі маленькі діти здатні спокійно витримати свердління і подальше пломбування, а сріблення - це процедура, яку без проблем висидить навіть непосидючий малюк.