Виправлення прикусу На жаль, не всім людям пощастило народитися з ідеальними здоровими зубами. З огляду на стан екології, навколишнього середовища, сучасної їжі, зуби людей далекі від ідеалу, іноді доводиться виконувати виправлення неправильного прикусу.

Це необхідно, щоб людина перестала соромитися своєї посмішки, не боялася показати зуби, не відчувала себе негарною. Найбільш ефективним вважається лікування проблеми при першому ж її виявленні, тобто виправлення прикусу дітям. Варто розуміти, що це не просто косметичний дефект, він приносить чималий дискомфорт людині, яка має таку проблему.

Зуб, що має неправильне місце в своєму зубному ряді, починає швидше стиратися, псуватися, хитатися, хворіти. У таких випадках необхідно провести виправлення неправильного прикусу. Від цього залежить якість життя пацієнта, його можливість просто добре харчуватися, не відчуваючи дискомфорту, неприємних відчуттів. Іноді виникає такий біль, що навіть просто відкусити шматочок їжі стає проблемою.

Класифікація проблем

Класифікують неправильний прикус за кількома критеріями:

  • Природжений / набутий.
  • Простий / зі складними проблемами (найчастіше мова йде про комплекс з каріозними захворюваннями зубів, нальотом, каменями, руйнуваннями емалі).
  • Ті, які вимагають хірургічного виправлення прикусу / виправлення прикусу брекетами.
  • Дитячі / дорослі проблеми, що важко піддаються лікуванню.

Виправлення прикусу Якщо у вас такі проблеми, не варто засмучуватися, вирівнювання зубів зараз не ноу-хау, існує безліч методик і способів. Головне - це не шкодить яснам, зуби не псуються, не порушується їх природна координація. Для виправлення прикусу дітям взагалі існує окрема наука, як виконати всі маніпуляції, не зашкодивши росту зубів, але при цьому, допомагаючи щелепам правильно формуватися.

У ситуаціях з дітьми основною проблемою, але і головним плюсом є те, що організм росте, а значить - все рухається, переміщається ще не раз. Для дитини часто може бути застосовано виправлення прикусу капами. Методика ця дуже щадна, але не менш дієва. Суть її полягає в тому, що стоматолог, на спеціальному розчині робить зліпок щелепи дитини, обробляє його, робить виправлення там, де зуби стоять неправильно. Далі зубні техніки виконують пластикову / керамічну капу, яка вже несе в собі корективи. Одягаючи капу на кілька годин в день, дитина під наглядом батьків, самостійно може зробити виправлення глибокого прикусу.

Здорові зубки потрібні всім - і дітям, і дорослим

Якщо проблема неправильно зростаючих зубів виявлена не в дитинстві, а в зрілому віці, то теж є велика можливість того, що можна виконати виправлення прикусу. Для цього потрібно звернутися до стоматолога-ортодонта, він ретельно вивчить вашу проблему. Далі з лікарем ви визначите можливі варіанти лікування. При грамотному підході стає можливим навіть повне виправлення глибокого прикусу.