Лікування та пломбування зубів Каріозний процес полягає в руйнуванні бактеріями твердих тканин зуба. При утворенні порожнини внаслідок карієсу потрібно провести чистку і пломбування. Перед початком процедури лікування лікар робить укол знеболювального. Це необхідно для зняття всіх можливих больових відчуттів.

Процес пломбування

Для якісного пломбування зубів потрібно правильно провести підготовчий етап, який полягає в наступному:

  • введенні анестетика для знеболення;
  • визначенні ступеня і глибини карієсу;
  • видаленні всіх уражених тканин і пульпи;
  • обробці порожнини дезинфікуючим засобом;
  • виборі пломби, виробленій відповідно до деяких аспектів (зокрема з урахуванням розташування зуба);
  • рентгенографії зуба, щоб переконатися в якості виконаної роботи;
  • проведенні шліфування встановленої пломби і покритті її спеціальним лаком.

Якщо ураження не глибоке виконується установка простої лікувальної прокладки при обробці порожнин, що утворилися після видалення пульпи. Але якщо ж процес досить серйозний, що вимагає пломбування каналів зуба необхідно провести їх заповнення обраним матеріалом. Здійснити цю процедуру потрібно якомога якісніше, так як після видалення пульпи, канал залишається порожнім.

При деяких ураженнях і патологіях, проведення стандартної процедури лікування стає неможливим, в такій ситуації застосовується ретроградне пломбування, яке полягає в герметичному закриванні каналів.

Вартість пломбування зубів багато в чому залежить від використовуваних матеріалів. У наші дні існує кілька видів. Розглянемо кожен.

Світловідбиваючі пломби

Після повного очищення зуба і обробки необхідними матеріалами, відбувається пошарове нанесення пломби, кожен шар висвітлюють спеціальною лампою для його затвердіння. Наступними діями буде шліфування та полірування. Даний вид пломбування зубів дуже зручний в роботі і найкращий, так як матеріали є міцними і непомітними.

Пломби хімічного відторгнення

Лікування та пломбування зубів Затвердіння їх відбувається протягом дня в результаті реакції між компонентами. Такий вид пломбування зубів, ціна якого може бути різною і залежить від тяжкості ступеня ураження, має безліч колірних варіантів. Завдяки цьому є можливість підібрати відтінок під колір зуба пацієнта

Процедура установки майже нічим не відрізняється від пломбування світловідбиваючими пломбами. Єдиною умовою буде стриманість протягом дня від фарбувальних продуктів, так як пломба може змінити свій колір.

Пломби з цементу

Цей матеріал найменш популярний в наші дні, має невеликий термін служби і його неможливо підібрати під колір зуба. Але вартість пломбування зубів цим матеріалом буде найменшою в порівнянні з іншими. Іноді такі пломби використовуються при пломбуванні молочних зубів у дітей..

При пломбуванні каналів зуба також використовуються різні матеріали, наприклад, пасти, штифти або метод пломбування каналів гутаперчею, який відповідає всім вимогам, але для найбільш ефективного виконання, він вимагає ідеальної очищення порожнини і цілковитої герметичності.