Лікування і профілактика карієсу Карієс зубів - складне багаторівневе захворювання, яке характеризуються поступовим руйнуванням емалі, аж до кореня. Така деструкція найчастіше є болючою для пацієнта, оскільки в рази зростає рівень чутливості. Людина не може їсти холодне, гаряче. Лікування і профілактика карієсу - процес, що вимагає багато сил і коштів, як від лікаря, так і від пацієнта. Тому підхід до нього повинен бути відповідальним, комплексним. Складність полягає в ліквідації карієсу спеціальними засобами, а потім в догляді, який дозволить уникнути утворення нових проблемних місць.

Різновиди карієсу

Карієс - це хвороба, що викликає величезну ймовірність втрати зубів у ранньому віці.

Розрізняють декілька основних видів захворювання:

  • ураження шийки самого зуба;
  • карієс кореня зуба;
  • ураження верхньої частини зуба;
  • прикореневий карієс.
Лікування і профілактика карієсу Будь-яка зубна хвороба сама по собі неприємна, але якщо мова йде про карієс, то зволікати з лікуванням не можна. Якщо звернутися до стоматолога вчасно, то можливий варіант вилікувати карієс без свердління. Це самий щадний спосіб, коли для лікування не застосовується ніяк агресивних методів. Простими насадками стирається тільки уражена частина емалі, а потім накладається новий шар, що захищає основу зуба від кислого середовища. Також популярним, дуже щадним методом є лікування карієсу лазером. Але є мінуси. Лазер застосовується тільки за умови, що уражено не більше 30% зуба, без пошкодження шару під емаллю, кореня. При карієсі шийки зуба метод лазерного лікування практично не застосовується, тільки у виняткових випадках.

Їжа, що ми їмо, впливає на всі органи і системи. Це стосується і зубів. При частому поглинанні кислої, агресивної їжі профілактика карієсу є просто обов'язковою.

Через вживання занадто гострих, солоних продуктів може виникнути глибокий карієс, який піддається тільки комплексному лікуванню в кілька етапів.
  1. Підготовка зуба, огляд для з'ясування процентного співвідношення здорового / ураженого, виявлення супутніх захворювань.
  2. Поступове очищення, витирання зуба в пошкодженій ділянці, підготовка до втручання.
  3. Лікування середнього карієсу. Тут в хід йде медикаментозна методика із застосуванням фізичного впливу.
  4. Догляд за пошкодженим зубом, полоскання, вітаміни, креми для зміцнення ясен.
  5. Перевірка інших зубів для виявлення ознак початкового карієсного захворювання.

Якщо не звертати уваги на періодичний зубний біль, є ймовірність втратити повністю здорові зуби. На консультацію до стоматолога рекомендується приходити не рідше, ніж раз в 3-4 місяці для комплексного огляду ротової порожнини. Варто звернути увагу, що стимулювати розвиток прикореневого карієсу може навіть часте виникнення ГРВІ, застуд, менінгітів. Мікроби, що живуть в ротовій порожнині, руйнують захисний шар емалі, завдаючи непоправної шкоди зубам. Адже сама по собі емаль не має схильності до регенерації.

Бережіть своє здоров'я!