Лікування і профілактика пародонтиту Пародонт являє собою набір різних тканин, які здійснюють живлення зуба, підтримують його цілісність і утримують його на місці. Пародонтит - це запалення цих тканин внаслідок недостатньої гігієни порожнини рота.

Початок захворювання

Перш за все парадонтит проявляється через запалення ясен, їх почервоніння і кровоточивість, з'являється неприємний запах. Також зуб може стати рухомим, тому що відбувається оголення його шийки. Проводячи діагностику пародонтиту, стоматолог звертає увагу не тільки на його прояви. Визначається також тяжкість його перебігу (легкий, середній, важкий) і ступінь ураження.

Причин же для виникнення подібного процесу безліч

 • занадто м'яка їжа;
 • наявність зубного нальоту і каменю;
 • недостатня гігієна рота;
 • вживання антибіотиків;
 • гормональні порушення;
 • шкідливі звички;
 • травми ротової порожнини;
 • глибокі каріозні ураження зубів;
 • захворювання судин.
Різноманітність причин виникнення даного захворювання не дозволяє провести належної профілактики. Залишається дотримуватися правил гігієни та здійснювати профілактичне обстеження для своєчасного виявлення та ефективного лікування пародонтиту.

Лікування захворювання

Лікування і профілактика пародонтиту Для повного позбавлення від подібного захворювання, перш за все, потрібно пройти консультацію лікаря-парадонтолога, який огляне порожнину рота, діагностує ступінь ураження, а також допоможе визначитися з подальшим планом лікування пародонтиту та його вартістю.

Для більш повної діагностики пацієнтові буде запропоновано зробити рентгенографію, панорамні знімки всієї щелепи або прицільні (окремої ділянки). Лікування пародонтиту в Києві проходить в кілька етапів, що залежать від складності лікування:

 1. Проведення чистки зубів від нальоту і каменю, які є головним накопичувачами шкідливих бактерій. У більшості випадків, особливо при виявленні захворювання на ранніх стадіях, даної процедури досить для відновлення здоров'я в порожнині рота.
 2. Призначення протизапальних препаратів для зняття набряків, болю і припинення гнійних процесів. Це може бути як місцеве лікування, наприклад, спеціальними зубними пастами, так і загальна терапія у вигляді антибіотиків.
 3. Лікування каріозних процесів, видалення зубів, які вже не можна відновити, установка пломб і підготовка до протезування - ці процедури проводяться паралельно з основним лікуванням пародонтиту;
 4. Шинування, скріплення зубів за допомогою спеціальної стрічки і світлового композиту або з використанням коронок. Ця процедура проводиться при серйозній атрофії кісткової тканини і сильній рухливості зубів;
 5. Хірургічне лікування пародонти ту – процедура, яка, шляхом видалення відкладень від кістки, що розсмокталася, і підсадженні синтетичних кісткових тканин, дозволяє радикально вирішити проблему.
 6. Протезування пропонується тільки при відсутності зубів.

Сучасні методи лікування пародонтиту сприяють повному позбавленню від захворювання на довгі роки.