Хороший дитячий стоматолог - це не тільки висококласний професіонал, а також фахівець, що володіє особливим підходом до дітей, свого роду психолог, який під час лікування запобігає отримання психічної травми дитині. Погодьтеся, не всі дорослі можуть спокійно переносити лікування зубів, в більшості випадків через стереотипи.

Тому для дітей важливий особливий підхід до лікування, а також слід знати про специфіку хвороб ротової порожнини у маленьких пацієнтів.

Часто хвороби зубів у дітей проходять без особливих симптомів, до тих пір, поки не починається істотні руйнування. Якщо у дитини захворіли зуби, це означає, що здоров'я ротової порожнини вашого малюка було сильно запущено.

Чим небезпечний карієс і як з ним боротися

У дітей емаль зубів набагато слабкіше, ніж у дорослих, так як мінералізація молочних зубів проходить вже після їх прорізування. Тому зуби в цей період надзвичайно вразливі. Крізь фіссури бактерії легше проникають, і починають руйнувати зуби. На допомогу бактеріям приходить цукор - головний провокатор карієсу. Улюблені солодощі часто стають у них причиною хворих зубів.

Але все це можна запобігти, по-перше, обмеживши споживання солодкого, що достатньо непросто, а по-друге - привчити дитину з ранніх років до гігієни ротової порожнини. Так само дуже важливо:

  • підібрати правильну зубну щітку і пасту для дитини;
  • навчити правильно чистити зуби дитину;
  • а ще краще: сходити до дитячого стоматолога, який навчить правилам гігієни.

Не варто забувати про те, що інфекцію дітям можуть передати батьки, наприклад, якщо вони і діти їдять з однієї ложки.

Чому потрібно лікувати молочні зуби?

Дуже небезпечна помилка батьків вважати, що молочні зуби не потрібно лікувати, часто призводить до проблем уже корінних зубів. Вражений молочний зуб не тільки поширює інфекцію на сусідній, а й призводить до зараження майбутнього корінного зуба, який знаходиться під молочними.

Це призводить до того, що виростають вже уражені постійні зуби, які набагато складніше і довше лікувати.

Необхідно зберігати молочні зуби від передчасного випадіння, тому що через відсутність зубів починається деформація зубного ряду, яка вплине на розташування постійних зубів і на прикус дитини.

Існують умовно 3 ступеня захворювання карієсу у дітей:

поверхневий, середній і глибокий. Середній зачіпає дентин, а глибокий вражає пульпу і корінь зуба. Останній супроводжується сильним болем навіть під час розмови.

  • Лікування початкового карієсу - найпростіше і безболісне. Сріблення і фторування зубів забезпечить надійний захист і запобіжить подальше поширення хвороби.
  • Поверхневий карієс, лікується шляхом пломбування. Встановлення пломби відбувається після видалення уражених тканин зуба.
  • Якщо доходить до середнього і глибокого карієсу виникає великий ризик ураження пульпи. Її потрібно видаляти, свердлити зуб і пломбувати канали.


Коли слід йти до лікаря

Не варто думати, що ваша дитина вчасно повідомить, що у нього щось не так із зубами. Зазвичай діти не звертають увагу, до тих пір, поки сильно не заболить. Тому батькам завжди потрібно бути пильними. Дитяча стоматологія в першу чергу повинна стати місцем регулярних перевірок та профілактики, і тільки потім - для лікування. Своєчасне виявлення проблем не тільки збереже здоров'я дітям і нерви батькам, але і заощадить багато грошей.

Стоматологія в Києві «Доктор Зуб» має розвинене напрям дитячої стоматології, спеціалізований кабінет, і дипломованих фахівців, які допоможуть запобігти серйозні проблеми у ваших діток.