Напевно представникам старшого покоління відома неприємна процедура видалення нерва зуба, з використанням уже забутого в медицині миш'яку, і яка супроводжувалася болем ще протягом декількох днів. Такі спогади стають причиною категоричного небажання погоджуватися на таку процедуру ще раз. Сьогодні ж стоматологія кардинально змінилася.

Сучасне лікування зубівпередбачає не тільки максимальну ефективність, але і мінімальний дискомфорт для пацієнтів. Для того що б розібратися чому видалення нерва зуба сьогодні стало звичайною, практично безболісною процедурою, розглянемо детальніше що таке нерв зуба, і коли його варто видаляти.

Біля кореня зуба знаходиться дуже важливий орган, який називається пульпа- згусток нервових закінчень і кровоносних судин зуба. Саме цей орган в народі прийнято називати нервом. Завдяки пульпе наші зуби можуть реагувати на всі подразники, як зовнішні, так і внутрішні.

Видалення пульпи означає припинення «зв'язки» зуба з тілом, зупиняється кровопостачання і мінералізація. Позбавлені нерва зуби називають «мертвими». Вважається, що такі зуби не стійкі до зовнішніх подразників, швидше руйнуються і схильні до потемніння.

Насправді це не зовсім так. Термін життя депульпірованного зуба залежить в основному від якості проведеної процедури і від догляду надалі. При правильному лікування та якісному пломбуванні каналів, позбавлений пульпи зуб прослужить пацієнтові довгі роки.

         Видалення пульпи та пломбування каналу

 

У яких випадках видаляється пульпа зуба?

На початковому етапі захворювання карієсу каріозний процес знаходиться на верхньому рівні зуба, зачіпає тільки дентин. При несвоєчасному лікуванні, карієс доходить до пульпи, і тоді це захворювання стає пульпітом. У цьому випадку лікар вирішує про проведення частковому або повному видалення пульпи. Коли пульпіт переходить у наступну стадію - періодонтит, повне видалення пульпи неминуче.

Є ситуації, коли лікар вирішує видалити нерв при наявності великої каріозної порожнини, при механічному пошкодженні зуба або при тривалих болів в зубі.

Хороша, сучасна стоматологія не схильна до поспіху проводити депульпація пацієнтам, і намагаються замінити її на можливе терапевтичне лікування, але часто без цієї процедури просто не обійтися.

Сучасне видалення нерва.

Зараз видалення зубних нервів проходь в один етап. Забезпечується доступ до пульпи, яка потім витягується за допомогою спеціальних інструментів. Триває процедура приблизно півгодини.

Слідом за видаленням пульпи в канали закладається ліки, після чого вони чистяться, при необхідності розширюються, а лише потім - пломбуються. Після цього встановлюється постійна пломба, або коронка.

Наша сімейна стоматологія всі болючі процедури, в тому числі і видалення нервів, проводить виключно з використанням анестетиків і сучасних інструментів. Максимальний фізично і психологічний комфорт для пацієнта і є головною відмінністю якісного та сучасного лікування зубів.