У наші дні образ успішної людини обов'язково повинен включати такий компонент як ідеальна, здорова усмішка. Однак дуже часто багато пацієнтів стоматології що б досягти ідеалу, стикаються з необхідністю втручання ортодонта, і вдаватися до найтривалішого методу лікування зубів - виправлення нерівностей за допомогою брекетів. Як і в яких випадках ставлять брекети ,які краще обрати брекети для дітей і скільки це коштує ми розглянемо далі в статті.

 

Як відбувається установка брекетів?

Брекет-система включає кілька компонентів, серед яких самі брекети, кільця з замками, ортодонтична дуга, еластичні тяги і літагури. Всі ці елементи встановлюються на початку лікування, а знімаються тільки в кінці.

Окремий брекет клеїться за допомогою спеціального клею до кожного зуба, потім вони з'єднуються дугами, які підв'язуються літагурами.

На задні, як правило 6 і 7 зуби, ставляться ортодонтичні кільця і щічні замки.

Процедура установки брекетів відбувається в один сеанс у ортодонта, і абсолютно безболісна.

 

Чи встановлюють брекети тільки на одну щелепу?

Так, але досить рідко. Найчастіше корекцію прикусу і кривизни зубів проводять на обох щелепах. Іноді комбінують різними типами брекет систем: на верхню ставлять естетичні брекети, а на нижню щелепу - звичайні металеві брекети.

Яка підготовка потрібна перед установкою брекетів?

Потрібно обов'язково ретельно обстежити зуби і максимально підготувати порожнину рота. Робиться панорамний знімок щелеп, виготовляється гіпсові моделі, для постанови точного діагнозу лікарем ортодонтом. Визначається тривалість і складається план лікування, обирається оптимальна брекет-система. Варто розуміти, що популярні залізні брекети - не єдиний варіант. . Обов'язково перед установкою брекетів проводиться лікування всього карієсу, якщо він присутній, усуваються хвороби ясен, проводиться професійна чистка.

 

Які найкраще поставити брекети?

У ортодонтії брекет системи умовно можна розділити на дві групи: вестибулярні брекети (кріпляться із зовнішнього боку зубів) і лінгвальні брекети (кріпляться з внутрішньої сторони зубів).

Так само діляться брекети залежно від матеріалу: металеві, керамічні, сапфірові, пластикові. Ще системи можуть бути класичними літагурними, або безлітагурними.

При виборі брекетів потрібно орієнтуватися на фінансові можливості, естетичні вимоги, і рівень комфорту. Майже в кожному випадку можна поставити будь-яку з систем, тому що відмінності не впливають на кінцевий результат, але сильно впливають на скільки комфортно ви будете себе почувати в період носіння брекетів.

 

Чи є альтернатива брекетам?

Так, серед них - прозорі елайнери - знімні силіконові капи. Вони набагато зручніше, але обмежено їх застосування: підходять тільки для нескладних дефектів. Існують ще трейнери та ортодонтичні пластини, які ефективні для виправлення дефектів у дітей.

 

Скільки коштують брекети в Києві?

Вартість установка брекетів залежить від декількох факторів. Існують різні брекет системи, вартість яких різниться. Найдорожчими в стоматології Києва вважаються лінгвальні брекети, а найдешевшими - звичайні металеві. Тому, якщо для вас не так критична естетична складова, і якщо ви бажаєте поставити брекети недорого, то вибирайте класичні системи. Вартість усіх брекет систем можна побачити в нашому прайсі.