Як правильно доглядати за яснами, та й чи потрібен їм якийсь особливий догляд? Звісно потрібен, бо якщо цього не робити, то можна на собі відчути захворювання пародонта. Спеціалісти стверджують, що більше 75% всього населення планети можуть мати проблеми з яснами. І, що цікаво, в розвинених країнах ризик таких проблем значно вищий, і це пов’язано з особливостями харчування. Сучасна їжа дуже м’яка і її практично не потрібно пережовувати. Причин пошкодження ясен є безліч, але давайте поцікавимося у спеціаліста як доглядати за яснами.

  • Треба правильно чистити зуби. Рухи повинні бути круговими, особливу увагу треба приділяти щілинам між зубами (в них мають проникати ворсинки щітки). Якщо цього не робити, то залишки їжі та бактерії будуть проникати всередину ясен і руйнуватимуть їх.
  • Для чищення зубів і ясен краще користуватися звичайною зубною пастою, а ще краще – содою, або підсоленою водою. Помітне покращення буде вже через три тижні регулярних полоскань, тривалістю близько 5-10 хвилин.
  • Догляд за яснами солодкоїжок мати бути ретельним. Після кожного прийому солодощів необхідно прополоскати ротову порожнину, або очистити за допомогою зубної нитки.
  • Сьогодні популярністю користується догляд за яснами і використанням ополічскувача. Насправді вони знищують хвороботворні бактерії, але лише на невеликий проміжок часу. До того ж вони абсолютно не впливають на зубний наліт, а разом зі шкідливими бактеріями знищують і корисні. 

Важко переоцінити вклад народної медицини в лікування та профілактику різноманітних захворюванням, не є виключенням і здоров’я ясен. Зміцнити їх допоможе квашена капуста, яку потрібно включити до свого щоденного раціону. З цією ж метою радять додавати до зубної пасти трішки солі, або ж можна просто купити спеціальну зубну пасту з сіллю. Якщо пародонтоз вже почався, то знахарі радять розжовувати часник і деякий час потримати в роті. Полоскання ротової порожнини відваром кори дуба або шкарлуп з грецького горіха дезінфікують та укріплюють слабкі ясна. Сьогодні можна придбати гомеопатичні зубні пасти та ополіскувачі.

Прагнучи зберегти здоров’я своїх зубів, потрібно чітко виконувати правила догляду за зубами. Правильне харчування, гігієна ротової порожнини та періодичне відвідування стоматолога – ось вони, ці прості правила.