Як запобігти карієсу -  одне з багатьох питань більшості людей нашого часу.  Хтось погодиться з такою думкою, а дехто взагалі не знає, що ж це за захворювання. Для тих хто все ж планує боротьбу з ворогом під назвою карієс зубів, не дивлячись на свої страхи і переживання, повідомляємо, що не такий вже це дужий недуг, як його часом описують – головне вчасно звернутись до стоматолога. Початок ваших дій і взагалі запобіжний захід – це, звичайно, профілактика карієсу. Ніхто вам не завадить двічі, по три хвилини на добу, зачинитися у ванній кімнаті з зубною щіткою, і провести жорстку розмову один на один з цим нахабою, що просто лізе прямісінько до вашого рота. Але звернемося до того віку, де закладається фундамент нашого погляду на речі, на життя, та певні його обставини. Дитину, настільки б здоровою вона не була, теж чекає карієс на молочних зубах, якщо батьки не будуть піклуватися про неї, як слід. Коли ж малюк бачить зранку батьків з зубною щіткою у руках, то він вже на 90 % захищений від карієсу змалку. Особистий приклад – ось що найголовніше для дитини.

Неважко зробити висновок, що особиста гігієна і правильне харчування формують фундамент наших здорових, гарних та міцних зубів, не вражених карієсом. Не завадить іноді згадувати про корисні людські дрібнички – зубна нитка, ополіскувач, жувальна гумка.

Лікування карієсу

Коли все ж хвороба вже є, що ж тоді робити? Відповідь очевидна – настає процес лікування карієсу. Щоб правильно вести боротьбу з хворобою, ми повинні знати нашого ворога в лице. Карієс – це запальний процес,який вражає тверді тканини зубів, руйнує зубну емаль, і викликає, як результаті, такі серйозні ускладнення, як періодонтит і пульпіт. Говорячи простіше – ця хвороба вражає спочатку один-два зуба і повільно, але невблаганно знищує їх, інколи вона може захопити і всю ротовую порожнину. 

Після того, як ми дізнались що це за хвороба, давайте дізнаємося які засоби слід обрати для боротьби з нею. Зазначимо, що як супротивник, карієс лікування не дуже вже і боїться, якщо з цим не поспішати. Бо тоді, проґавивши час, можна легко програти йому – залишитися взагалі без враженого ним зуба.

Саме головне про лікування карієсу ми повинні знати одне – краще його зупинити на першій стадії захворювання, коли тільки-но побачили перші ознаки – темні плямки на зубах. Тоді все не так складно, просто за допомогою певного раціону харчування і відповідних процедур, карієс зазнає поразки. Процедури ці - втирання в поверхню зубів гелів або зубних мусів. Все це зможе вам детально порекомендувати і підібрати ваш стоматолог.  Ось саме при першій фазі захворювання карієс можна вилікувати повністю. На будь-якій стадії захворювання не вагайтесь з відвідуванням лікаря – це позбавить вас багатьох проблем з зубами в майбутньому.

Якщо запустили карієс, то тільки стоматологічне втручання кваліфікованого спеціаліста вам вже допоможе. Приготуйтесь в кращому випадку до пломбування, а може виявитися необхідним видалення зубів і подальша імплантація нових, крім того, карієс в запущеній стадії може призвести до важких захворювань - пульпіт і періодонтит, а вони, в свою чергу, - до випадання зубів. Робіть правильні висновки і не дайте карієсу ні єдиного шансу.