Кожна людина унікальна і абсолютно несхожа на інших. Так само, як і відбитки пальців, так і колір зубів абсолютно індивідуальний, тому у когось вони білі, а в когось з жовтизною. Свій відтінок зуби набувають ще в дитинстві, чому сприяє вживання в їжу різних продуктів (морквяний сік, буряк, кава). Усі причини, що сприяють зміні кольору зубів, можна розділити на 3 категорії:

  • Поверхневий колір утворюється через вживання продуктів, які мають в своєму складі фарбувальні речовини. До таких відносяться шоколад, чорницю, каву, чай, буряк і подібні. Після їх вживання зуби набувають різних відтінків - від світло-коричневого до чорного. Звичайно ж, не варто залишати поза увагою і куріння, яке крім інших негативних наслідків для організму, забарвлює зуби в чорний або жовтувато-коричневий колір. Боротися з поверхневим кольором стоматологи навчилися, для чого проводять процедуру відбілювання.
  • Застосування деяких медикаментів призводить до глибокого фарбування зубів. Зазвичай подібне фарбування відбувається ще в період внутрішньоутробного розвитку плода. Яскравим прикладом служить тетрациклін, прийом якого заборонений вагітним жінкам. Привести до глибокого фарбування може і надлишок фтору в дитинстві, тому не варто зловживати фторвмісними зубними пастами. Відбілювання зубів в цьому випадку може не дати очікуваного результату і в більшості випадків так воно і є.
  • Колір зубів змінюється з віком. Вік залишає свій нещадний відбиток абсолютно на всьому, не є винятком і зуби. А якщо людина не стежить за своєю ротовою порожниною, то такі зміни будуть дуже яскраво помітними. Якщо вдатися до відбілювання, то можна трохи виправити ситуацію.

Яким може бути колір зубів?

Нормальним кольором зубів вважається колір слонової кістки з блакитним або жовтуватим відтінком. Причому жовтизна набувається з роками, а молочні і зуби у молодих людей без шкідливих звичок мають блакитний відтінок. Вважається, що зуби жовтуватого відтінку більш стійкі до негативних впливів і у них вище опірність від різних стоматологічних захворювань. З усього сказаного стає зрозуміло, що здорові зуби можуть мати різний відтінок, але ознакою здоров'я є блискуча емаль. Відсутність блиску може свідчити про недостатню гігієну ротової порожнини.

Крейдоподібні плями білого кольору часто свідчать про демінералізацію емалі, що з'являється на початковій стадії карієсу або внаслідок надмірного відбілювання. Такі осередки демінералізації з'являються і при ортодонтичному лікуванні, коли обмежується доступ для проведення повноцінних гігієнічних процедур. Якщо такі плями з'явилися у дітей, то це говорить лише про те, що змінюється структура емалі, усувають проблему шляхом проведення естетичного пломбування.

Рожевий відтінок на зубах з'являється після лікування деякими стоматологічними препаратами, а також може бути результатом фарбування після вживання їжі певного кольору. Може бути, що фарбування з'явилося через крововилив в зростаючому зубі або якщо кровоточать ясна.

Зуби набувають зеленуватий відтінок тоді, коли уражаються специфічними грибками. Тут потрібне проведення аналізів з подальшим лікуванням.

Вживання води з надлишком солей заліза призводить до утворення нальоту темно-жовтого кольору. Також такий колір отримується через надмірне захоплення такими напоями як чай і кава.

У курців на зубах утворюється темно-коричнева облямівка. А чорний колір може з'являтися у тих людей, робота яких пов'язана з постійним контактом з металами. Такий колір зубів у дітей може сигналізувати про порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту.