Це не новина, що вагітність - це зміна гормонального фону в будь-якому випадку. Як наслідок змінюється кровообіг в шкірних покривах і слизових оболонках. В результаті дуже часто виникає запалення тканин ясен. Так само вагітність призводить до вимивання кальцію з організму жінки. Токсикози, блювота, нудота, відсутність апетиту - все це впливає на те, що кальцію в достатній кількості в організм не надходить. А коли у майбутньої дитини починає формуватися кістяк, то при нестачі кальцію в крові матері, буде відбуватися розсмоктування її власних кісток. В першу чергу це позначиться на зубощелепному апараті. Під час вагітності змінюється робота слинних залоз, слина фактично втрачає свої захисні властивості і виникає ризик виникнення карієсу. З вищевикладеного нескладно зробити висновок - зубний біль під час вагітності дуже поширене явище.

Як зняти зубний біль

Не завжди є можливість відразу ж піти до лікаря і постає питання, як позбутися від зубного болю в домашніх умовах? Спочатку необхідно очистити порожнину рота, можна використовувати зубну нитку, зубочистки і ополіскувач для рота. На дно порожнини рота необхідно помістити ватяний тампон з знеболюючим розчином, який радить ваш лікар. Якщо біль дуже сильний і таким чином зняти його не виходить, то необхідно прийняти анальгетик внутрішньо. Але не більше двох таблеток, і для вагітних рекомендують знеболюючі на основі парацетамолу. Але безконтрольно приймати будь-які таблетки вагітним не можна, тому анальгетик можна використовувати лише в крайніх випадках.

Якщо у майбутньої мами періодонтит (запалення ясен), то допоможуть постійні полоскання порожнини рота розчинами солі та соди, фурациліну або ж 3% розчином перекису водню. Будь-який з цих розчинів допоможе знезаразити, зняти запалення і позбутися від болю.

Коли постає питання, чим зняти зубний біль, багато хто рекомендує зігрівальні компреси. Це робити категорично забороняється! Дуже часто сильний зубний біль викликає гнійний періодонтит, і якщо процес гноїння виник в області одного зуба, то під впливом тепла він може поширитися на навколишні тканини порожнини рота, що небезпечно для майбутньої мами і дитини.

Незважаючи на те, що є багато способів зняти біль вдома - це лише тимчасові заходи. Це не вилікує зуби і не позбавить вас від проблеми повністю. Не варто забуватися і звикати знімати біль таблетками і розчинами. Це лише зашкодить вам і вашому малюкові. Тільки спеціалізоване стоматологічне втручання і лікування причин зубного болю допоможуть позбутися від усіх проблем. Так само слід уважно поставитися до клініки, де ви будете лікуватися, адже до вагітних необхідний індивідуальний підхід і спеціалізований підбір медикаментів.

Медичний центр «Доктор зуб» абсолютно точно знає відповідь на питання, як зняти зубний біль і який підхід в лікуванні слід підібрати для вагітної жінки.