Дитячі зубки істотно відрізняються від дорослих і захворювання протікають у всіх по-різному. Зараз, на щастя, вже з'явилося такий окремий напрямок, як дитяча стоматологія, який всю увагу приділяє саме дитячій порожнини рота. Так що в звичайній клініці побачити напис: «Стоматологія: дитяче відділення» дуже легко. Важливо, щоб дитина була у стоматолога хоча б раз на рік. Якщо зуби не лікуються з раннього віку, це може привести до неправильного прикусу, а пізніше і до неправильної вимови слів. В Європі прийнято вже в маленькому віці одягати на дитину брекети, і це правильно, так як потім виправити прикус вкрай складно, та й не кожен підліток погодиться носити брекети, бо виглядає це не так вже й естетично. У нас така «брекетова тенденція» вже з'являється. Технології в дитячій стоматології використовуються різні. Для лікування карієсу застосовуються сріблення, класичне пломбування і так далі. Сріблення - це покриття зубів розчином з нітратом срібла, який має антибактеріальний ефект і зупиняє розвиток карієсу.

Дитячий стоматолог

Сучасні технології дозволяють лікувати зуби ефективно, безболісно і якісно. Але не забувайте, що ведучи дитину в клініку, вона ще не усвідомлює, які саме процедури її чекають, тому краще вибрати лікарню, в якій є хороший дитячий стоматолог, кімната очікування з іграшками і дитячий психолог, який в будь-який момент зможе заспокоїти ваше чадо. У багатьох країнах придумали таку велику кількість заспокійливих процедур для дитини, що похід до стоматолога там вважається цілим святом. Головне щоб у дитини не виник страх перед написом «дитячий стоматолог». Тривога і напруга потім можуть переслідувати людину все життя.

Всі ми знаємо, що дитячі молочні зубки вкрай вразливі, вони більше піддаються карієсу, і інфекції вражають зуби практично миттєво, що може привести до пульпіту і навіть до кісті. Карієс - це дуже небезпечне захворювання, яке проводить до руйнування і втрати зуба. Навіть якщо зуб молочний, потрібно будь-якими методами запобігти його випаданню, якщо ви хочете щоб дитина нормально пережовувала їжу. Багато батьків думають, що догляд за молочними зубами не важливий, так як вони рано чи пізно випадуть, але ж будь-який хворий зуб призводить до розмноження бактерій, а згодом через кісткові тканини і до отруєння всього організму. Тому хворі зуби супроводжуються температурою і ознобом. Захворювання пародонту відносять до одного з найпоширеніших стоматологічних захворювань. Зараз, на жаль, вони часто реєструються в дитячому віці. Малюків важливо привчити до правильного догляду за зубами. Тому важливо щоб дитина запам'ятала, що зуби потрібно чистити 2 рази на день і використовувати нитку. Зубні щітки повинні бути спеціальними: маленькими, з м'якою щетиною. Існує величезна помилка, що неважливо, чим харчується дитина, головне, щоб їв багато, але це неправда. Важливо, щоб дитина харчувалася молоком матері, яке містить джерело вітамінів. Взагалі всі види молочної продукції повинні бути присутніми в раціоні дитини.