Стоматолог-ортопед - це саме те, що потрібно вам, щоб швидко позбутися від стоматологічних проблем, вилікувати зуби, провести протезування або інші процедури.

Спочатку ортопедія в стоматології передбачала тільки протезування, але ідеальних результатів отримати таким чином не вдавалося. Згодом стало зрозуміло, що для отримання необхідного рівня обслуговування клієнтів потрібно включити в перелік послуг повну діагностику та профілактику зубощелепної системи, що дасть максимальний результат.

Після проведення ряду досліджень фахівцями різних рівнів вдалося встановити, чи можливі деформації зубів після процедури встановлення протеза, які порушення можуть виникнути і як їх уникнути. Завдяки старанням теоретиків і практиків зубна ортопедія вийшла на якісно новий рівень. На сьогодні можна говорити, що лікар стоматолог-ортопед є фахівцем широкого профілю, який проводить комплексну діагностику перед початком лікування для визначення потреб пацієнта. Далі залежно від стану зубів і медичних показань лікар призначає або профілактичні процедури, або починає лікування зубного ряду. При протезуванні фахівці такого профілю використовують коригуючі накладки, що дає можливість уникнути можливої деформації зубів надалі.

Ортопедія в стоматології

Якщо трохи зазирнути в історію, то можна дізнатися, що спочатку ортопед в стоматології займався виключно усуненням дефектів зубів або порушень, що виникли в результаті неправильного догляду за зубним рядом або хвороб. Саме поняття «ортопедія» сформувалося майже століття тому, але не отримало особливого резонансу. Лікарі, які працювали в той час, допомагали пацієнтам вилікувати зуби і повернути красиву посмішку, але про комплексне лікування і точне діагностування й мови бути не могло.

На сьогодні стоматологічна ортопедія включає в себе досить широкий спектр послуг, основою яких є не тільки усунення дефекту або порушення, але і встановлення причин його виникнення. Не менше значення має і профілактика, проведення якої вчасно дозволяє уникнути непотрібних проблем із зубним рядом і порожниною рота. При цьому варто відзначити, що захворювання зубів негативно позначаються на роботі організму в цілому і можуть спричинити інші проблеми.

Наприклад, при порушенні жувальної функції в ротовій порожнині в шлунок потрапляє їжа, яка так і не була подрібнена до кінця. Це може стати причиною захворювань кишечника і шлунка. Однак є і зворотний зв'язок: проблеми з кишечником можуть спричинити захворювання ротової порожнини, негативно впливати на зуби і ясна.

Фахівці відзначають, що відновлення зубів - це також один з різновидів протезування, але різниця в тому, що нині для усунення дефектів окремого зуба і повного зубного ряду використовуються сучасні матеріали і передові технології. Це дозволяє повернути зубам природний вигляд.