Що таке біль в зубах, знають багато людей не з чуток. Ще з самого дитинства нам твердили батьки: «Не їж багато солодкого, чисти зуби ретельно і ін.». Усі ці накази були марні, так як від зубного болю страждають багато і дітей, і дорослих. Терапевтична стоматологія якраз і покликана займатися профілактикою захворювань зубів, слизової оболонки і навколозубних тканин.

Терапевтична стоматологія займається вивченням і лікуванням хвороб порожнини рота. Кваліфікований стоматолог-терапевт може допомогти вам в лікуванні карієсу, пульпіту, періодонтиту, ерозії, а також виправить травми і патологію зубів.

Сучасна наука не стоїть на місці, і ці відкриття стосуються терапевтичної стоматології. Якщо раніше терапевтична стоматологія складала свої повноваження на ліквідації патологій в зубах, то зараз ця галузь науки займається ще і відновленням руйнувань всередині зубних тканин. Так, наприклад, раніше лікування карієсу закінчувалося простою установкою пломби, але зараз лікарі-терапевти повністю реставрують зуб згідно естетичним нормам. Або ж видалення пошкодженої пульпи проводили за допомогою девіталізуючих препаратів, що вимагало частого відвідування стоматолога, але сьогодні використовують вітальне видалення пульпи, застосовуючи анестезію, що скорочує відвідування лікаря до одного разу.

Сучасна терапія використовує останні відкриття стоматології, такі як: гутаперчі, світловідбиваючі матеріали останнього покоління. Усі ці сучасні інструменти лікування зубів орієнтовані на комфорт пацієнта. Тому в терапевтичній стоматології сьогодні використовують місцеву анестезію, що явно скорочує час лікування і кількість «заходжень в гості» до стоматолога.

Але все ж наше здоров'я залежить від того, наскільки дбайливо ми відносимося до нього. Тому не нехтуйте профілактикою: лікаря-стоматолога потрібно відвідувати раз на півроку, як би вам не хотілося. Така профілактика забезпечить вас від хворобливого лікування і витрати грошей, а також збереже ваші нерви. Краще відвідати лікаря двічі, але з посмішкою, ніж один раз і без зубів.

Дитяча терапевтична стоматологія

Багато дорослих не хочуть відвідувати стоматолога, але все ж роблять це, тому що розуміють важливість цього процесу. Але що ж робити з маленькими дітками, страх у яких більше, ніж біль, що вони терплять.

Проблема дитячих захворювань зубів особливо широко постає сьогодні. Неправильне харчування, екологія і багато інших чинників позначаються на здоров'ї зубів малюків. Тому і дитяча терапевтична стоматологія настільки актуальна в сучасному світі.

Сьогодні багато дітей страждають від захворювань карієсу, пародонту, слизової оболонки рота, і стоматологу потрібно бути гранично уважним і акуратним у роботі з маленькими пацієнтами.

Ця галузь стоматології дуже складна, так як лікарю необхідно бути обізнаним не тільки в анатомічних і фізіологічних особливостях будови дитячого організму, але і зокрема будови зубощелепної системи. І не потрібно забувати про те, що діти ростуть і їх організм дуже швидко змінюється, тому, щоб знайти хорошого дитячого терапевта-стоматолога, потрібно попрацювати.

Але вже якщо ви знайшли свого фахівця, то не відпускайте його. Цінуйте хороші кадри, адже від якості фахівця залежить здоров'я вашої дитини.

Тому не відкладайте лікування ні своє, ні своєї дитини, а ще краще займайтеся профілактикою.