У зв'язку з постійною модернізацією методів лікування в медицині в процесі пошуку більш ефективних, безболісних методик, з'явився новий напрямок в стоматології - лікування озоном. Озонотерапія в стоматології, при регулярному відвідуванні лікаря, дає можливість повністю відмовитися від бормашини. Це безпечне лікування, яке, на відміну від антибіотиків, не має негативного впливу на тканини і мікрофлору пацієнта.

Завдяки великій кількості лікувальних властивостей озону озонотерапія має широке застосування. Це і профілактика різних захворювань порожнини рота, і лікування чутливості емалі зубів, а також стерилізація ротової порожнини.

Суть озонотерапії полягає в тому, що потік струменя озону під тиском потрапляє в ротову порожнину, вбиває бактерії на поверхні зубів і самої порожнини, стерилізує її і запобігає виникненню запалення в майбутньому.

Під час тестування цієї методики було визначено: застосування озону в лікуванні зубів здатне припинити процес розкладання зубної емалі, який практично неможливо обернути при сучасному харчуванні.

Властивості озону

Озон чинить руйнівну дію на безліч бактерій і вірусів, володіє протизапальними, антибактеріальними, знеболюючими властивостями. Завдяки своїй формулі озон запобігає появі запалення і як наслідок - дискомфорту, больових відчуттів, кровотечі, набряклості ясен і навіть запаху з рота.

Крім протизапальної властивості озону, варто зазначити його здатність до профілактики порожнини рота. Він відмінно дезінфікує, поліпшує кровообіг, а також знижує необхідність в застосуванні антибіотиків. Озон збагачує кров киснем і позитивно впливає на імунну систему людини в різному віці.

Таким чином, з появою озонотерапії необхідність хірургічного лікування в стоматології зводиться до мінімуму.

Яке застосування знайшов озон в стоматології?

Озон в стоматології з'явився не так давно, як в інших областях медицини. Популярність лікування озоном пояснюється просто: це сучасний, високоефективний метод лікування карієсу, пародонту та інших запальних процесів слизової оболонки порожнини рота, а головне - абсолютно безболісний. Також широке застосування в стоматології має озонована вода для місцевої терапії. Як безпосередньо під час процедури, так і після її завершення, озон є незамінним. Він покращує і прискорює процес загоєння ран.

Озон знаходить все більш широке застосування в різних напрямках стоматології. Крім лікування пародонту, були позитивні результати при лікуванні флегмон щелепно-лицевої ділянки. Крім того, озон використовують для дезинфікування медичних інструментів, зубних протезів та імплантатів.

Сама процедура не займає багато часу, в середньому 15 - 20 секунд. Саме стільки потрібно, щоб знищити величезну кількість вірусів і бактерій, що викликають різні захворювання, таких як карієс або руйнування зубної емалі. Лікування зубів більше не є хворобливою процедурою і не викликає ускладнень надалі.