Як ми вже писали, найкраща профілактика – ретельна гігієна зубів і ротової порожнини й регулярні візити в стоматологічний кабінет (ЛІНК). Але все ж розглянемо це питання ширше. Спочатку відповідальність за здоров'я зубів лежить на батьках.

Ми отримуємо зуби, перебуваючи в материнській утробі. Формування зачатків тимчасових зубів відбувається на 6-7 тижні вагітності. На п'ятому місяці тимчасові зачатки минералізуються, а вже під кінець терміну сформовані та починають нарощувати емаль деякі постійні зуби. Тому загальне здоров'я наших зубів найчастіше залежить навіть не від самої людини, а від умов її розвитку. Спрогнозувати майбутній карієс та супутні проблеми у ще ненародженої людини, можна проаналізувавши стан зубів майбутньої матері, а також деякі інші фактори, які супроводжують перебіг вагітності.

Припустимо, пренатальний період був ідеальним. Гігієна рота новонародженого вимагає такої ж уваги. Через півгодини після годування рот дитини протирають спеціальними серветками, м'яким напальчником або тампоном, змоченим в кип'яченій воді. Період прорізування зубів ознаменований не тільки дитячими стражданнями, а й збільшеними клопотами для батьків. Кожен новий зуб вимагає механічного чищення. У 9 місяців бажано показати дитину дитячому стоматологу, щоб проконтролювати процес росту зубів, перевірити стан слизової та отримати рекомендації щодо догляду. Уже у рік ви зможете розпочати використання дитячих зубних паст, а також ще раз відвідати стоматолога, щоб вчасно виявити карієс. Лікувати молочні зуби потрібно, адже інфекція нікуди не дівається. Детальніше про це ви можете дізнатися у нашого дитячого стоматолога (ЛІНК).

Батьки дають нам основи, але в подальшому здоров'я зубів і ясен – виключно наша справа. Природно, що правильна гігієна ротової порожнини та регулярні візити до стоматологічного кабінету – це основні заходи. Крім того, не можна забувати про правильне харчування, пити необхідну кількість води, щоб уникнути зайвої в'язкості слини, й уникати надлишку вуглеводів та рафінованого цукру.

У клініці «Доктор Зуб» працюють досвідчені лікарі різних напрямків стоматології, які якісно діагностують хвороби зубів та ясен на самих ранніх етапах їхнього розвитку й допомагають зберегти здоров'я довгі роки.