Як відомо, в сучасній стоматології застосовується кілька методик професійноъ чистки зубів:

  • Хімічна чистка зубів здійснюється за допомогою спеціальних паст або гелів, які наносяться на поверхню зубів і активізуються під впливом лазера. По суті цей спосіб заснований на хімічній реакції.
  • Механічна чистка буває ручною (гігієнічна чистка за допомогою спеціальних щіток і гачків) і механічною (чистка системою Air flow).
  • Ультразвукова чистка зубів здійснюється спеціальним апаратом, що випромінює вібраційні хвилі. Вважається найбезпечнішим методом професійної чистки зубів, але в той же час має деякі протипоказання.

Все більше фахівців говорять про те, що хімічні речовини, використовувані під час лазерної чистки, агресивно впливають на зубну емаль. Власне тому хімічна чистка зубів стає з кожним роком все менш популярною. Варто зауважити, що однозначно говорити про користь чи шкоду хімічної чистки не можна — багато залежить від якості використовуваних засобів для чистки зубів і професіоналізму вашого стоматолога.

Механічна і ультразвукова чистка - однаково популярні і затребувані послуги. Як показує практика, більшість пацієнтів не розуміють, чим відрізняється механічна чистка зубів від ультразвукової. Власне тому у випадках коли з яких-небудь причин стоматолог пропонує замість ультразвукової чистки зробити механічну чистку Air flow, багато пацієнтів не знають, чи варто погоджуватися на такий варіант.

Основні відмінності ультразвукової чистки зубів від механічної Air flow:

Протипоказання.

  • Ультразвукова чистка протипоказана пацієнтам з підвищеною чутливістю або з захворюваннями зубів і ясен. Механічна чисткаAir flow не рекомендується пацієнтам, які страждають на запалення ясен.
  • Тривалість процедури і ефекту
    Чистка Air flow займає набагато менше часу, ніж чистка зубів ультразвуком. Але при цьому Air flow характеризується більш тривалим ефектом.
  • Специфіка дії
    Ультразвукова чистка ефективніша для видалення зубного каменю будь-якої товщини, ніж механічна чистка. Крім того, на відміну від механічної, може використовуватися для видалення під’ясневих каменів. Але в той же час при наявності коронок, брекетів або вінірів краще віддавати перевагу чистці Air flow, оскільки вона характеризується більш м'яким впливом на емаль.

В принципі, можна сказати, що ультразвукова і механічна чистка зубів - взаємозамінні методики: там, де протипоказана ультразвукова чистка кращою альтернативою виступає Air flow; а там де механічна чистка неефективна, рішенням проблеми стане ультразвук. Вибирати той чи інший метод професійного чищення зубів варто виходячи із специфіки організму. Краще вирішення цього питання довірити стоматологу.