Пломбування - один з найбільш безпечних методів відновлення цілісності пошкоджених зубів. Винайдення нових композитних матеріалів дозволило зробити цей метод ще й естетичним, завдяки чому сьогодні можна встановлювати пломби навіть на передні зуби, не турбуючись про те, що пломба буде псувати вашу посмішку.

Якщо ви хочете отримати дійсно якісну і непомітну пломбу, не варто намагатися заощадити, вибираючи найбільш дешевий варіант. По-перше, дешева пломба може потемніти і не буде відповідати кольору натуральних зубів, що виглядає не дуже привабливо. По-друге, такі пломби зазвичай не відрізняються довгим терміном служби, тому незабаром вам доведеться витрачати кошти на нову пломбу.

При цьому важливо розуміти, що ціна установки пломби на передні зуби буде залежати від типу пломбувального матеріалу, ступеня руйнування зуба, цінової політики стоматологічної клініки та ін.

Яку вибрати пломбу на передні зуби?

Більшість пацієнтів довіряють вибір пломбувального матеріалу стоматологові, оскільки самі нічого не знають про переваги і недоліки того чи іншого матеріалу. Ми хочемо коротко розповісти про найпопулярніші пломби на передні зуби та їх основні характеристики.

Якщо ще якихось 20 років тому стоматологи використовували тільки цементні і металеві пломби, то сьогодні ці типи пломбувальних матеріалів відійшли в минуле і вже практично не застосовуються в стоматологічній практиці. На зміну їм прийшли нові, більш досконалі пломби з композитних матеріалів, які відрізняються стійкістю, естетичністю і безпекою. На сьогоднішній день для пломбування передніх зубів найчастіше використовуються пластмасові й фотополімерні пломби.

Пластмасові пломби свого часу викликали фурор і серед стоматологів, і серед їхніх пацієнтів, оскільки з їх появою стало можливим підбирати колір пломби під колір натурального зуба і відновлювати непомітно навіть передні зуби. Однак незабаром стало зрозуміло, що цей пломбувальний матеріал має безліч недоліків: пластикові пломби досить токсичні і можуть викликати пульпіт; вони піддаються впливові харчових фарбників і темніють; згодом пластик стає пористим і менш міцним.

У той же час фотополімерні пломби не токсичні, міцні, стійкі до харчових барвників, різних температурних режимів і відрізняються досить тривалим терміном служби (приблизно 10-15 років при правильному догляді). Це найкращий варіант для пломбування передніх зубів на сьогоднішній день, тому найчастіше стоматологи клініки «Доктор Зуб» рекомендують своїм пацієнтам встановити на передні зуби саме фотополімерні пломби.