Такі хвороби, як глибокий карієс, пульпіт і пародонтит доставляють хворому масу незручностей і болю, перетворюючи його життя в справжнє пекло. Часто для вирішення цих проблем лікар змушений проводити лікування кореневого каналу. Ця процедура вважається однією з найскладніших в стоматології і займається даними проблемами ендодонтія.

Необхідність лікування кореневого каналу може бути викликана наявністю запальних процесів, які можуть спричинити за собою ураження і некротизацію м'яких тканин, що знаходяться в кореневому каналі. Діагностика таких станів проводиться лікарем на підставі візуального огляду хворого і рентгенографії. Причиною початку запального процесу можуть бути різні стоматологічні захворювання, але найчастіше це карієс і пульпіт. Симптомами того, що зубним каналах потрібне лікування є біль, набряклість ясен біля якогось зуба. Захворювання може перейти в хронічну форму і тоді пацієнт не відчуває болю, але лікування йому необхідне.

Лікування каналів зуба складається з декількох етапів:

  • місцева анестезія;
  • за допомогою спеціального пристосування лікар ізолює хворий зуб від решти порожнини рота;
  • відкриття доступу до пульпи;
  • видалення ураженої частини пульпи з одночасною медикаментозною обробкою;
  • зубні канали висушуються за допомогою спеціальних паперових штифтів;
  • пломбування каналів зуба.

Тривалість лікування залежить від того, який це зуб, адже кожен з них має різну кількість каналів, а також від складності ситуації. Чистка та пломбування каналів в середньому займає від 30 хвилин до 1 години. Дуже важливо, щоб лікар ретельно вичистив канали та провів герметичне їх запаковування. Для відновлення коронкової частини використовуються різні реставраційні матеріали. Якщо зубна коронка сильно пошкоджена, то проводиться пломбування з використанням зубних штифтів.

Після того як кореневі канали зуба були вилікувані, пацієнта деякий час може мучити зубний біль, особливо при натисканні на зуб, відчуття втоми, загальне нездужання. Протягом декількох днів може відзначатися підвищена чутливість зубів до гарячої і холодної їжі. Зазвичай протягом кількох днів ці неприємні відчуття повністю проходять. Але якщо біль нестерпний, то можна прийняти знеболювальні препарати, які лікар обов'язково порадить. Якщо ж біль не вщухає, то необхідно знову звернутися до лікаря. Це може говорити про те, що лікування було проведено некоректно або почався запальний процес.