Втрата зубів у людини викликає не тільки зміни рис обличчя, порушення функції жування і дискомфорт, а й негативно впливає на травну систему, і як наслідок - на весь людський організм. Сучасна стоматологія знає різні способи вирішення проблеми. Але найбільш якісне, а також найкраще з косметичної точки зору рішення - це зубна імплантація. Давайте дізнаємося, що таке зубні імплантати і які їх особливості.

Зубний імплантат – це штучна, часто багатокомпонентна конструкція, яка впроваджується в кісткову тканину щелепи з подальшим зрощенням з метою протезування зубів. Іншими словами - імплантати замінюють коріння втрачених зубів і дозволяють відновлювати зубний ряд.

Операція установки зубного імплантата з подальшим кріпленням на нього коронки називається зубна імплантація. Процедура для клієнта проходить нескладно і безболісно. Іноді установка імплантатів супроводжується кістковою пластикою для більш надійного кріплення імплантата. За умови якісної установки імплантат не вимагає заміни і служить максимально тривалий термін.

Показання до проведення імплантації:

Часто відсутність одного-двох НЕ передніх зубів видається не проблемою, хоче це помилкове ставлення. При відсутності хоча б одного зуба відбуваються негативні зміни: зуби, що залишилися, починають зміщуватися, через що збільшуюється відстань між ними. Це призводить до ряду захворювань, пов'язаних з попаданням їжі в міжзубні щілини, таких як карієс і пародонтит.

Крім цього, негативні наслідки стосуються щелепних кісток. Після видалення зуба, кістка в даному місці перестає отримувати навантаження, і як наслідок - кістяна тканина зменшується. Тому після тривалої відсутності зуба імплантація не обійдеться без додаткового нарощування кісткової тканини. При відсутності більше декількох зубів в одному ряді, ситуація стає більш серйозною, так як це проявляється через зміни в рисах обличчя, а саме щік і губ. Тому показанням для імплантації є хоча б один відсутній зуб в ряду.

Імплантація є найпрогресивнішим, найбільш якісним і надійним способом відновлення відсутньої зубної одиниці, як з медичної точки зору, так і з естетичної.

У деяких західних країнах існують закони про те, що лікар зобов'язаний запропонувати пацієнтові імплантацію, а вже потім говорити про інші варіанти лікування. Проте велика кількість пацієнтів вибирають традиційні методи протезування. Багатьох лякає вартість. Але якщо розібратися, то різниця у вартості установки імплантата і традиційних протезів не велика, а іноді навіть нижче! А з урахуванням того, що протези необхідно періодично міняти, стає явним довгострокова фінансова вигода установки зубних імплантатів.

Кому імплантацію зубів робити не можна?

Є думка що імплантація досить ризикована операція і має багато протипоказань. Але в дійсності має ті ж обмеження, що і будь-яка операція.

Абсолютні протипоказання:

 • не можна ставити імплантати людям від 16 до 22 років;
 • системні захворювання сполучної тканини;
 • алкоголізм, наркоманія;
 • інфаркт міокарда в гострому періоді;
 • хронічна ниркова і печінкова недостатність;
 • виражений остеопороз;
 • декомпенсований цукровий діабет.

Відносні протипоказання:

 • вагітність і лактація;
 • куріння більше 20 сигарет в день;
 • компенсований цукровий діабет;
 • бруксизм або скрегіт зубами.

Установка імплантатів за складністю і відчуттям для пацієнта мало чим відрізняється від інших стоматологічних процедур. Операція може проводиться як в один етап, так і в кілька.

Підготовчий етап

Перед операцією пацієнт ретельно обстежується для виявлення протипоказань та складання плану лікування. У разі захворювань порожнини рота, що заважають проводити операцію, їх потрібно вилікувати. Рекомендується провести процедуру професійної гігієни перед операцією.

Установка імплантата

Тривалість операції може коливається від 30 до 60 хвилин залежно від складності та методики. Процедура проходить під місцевою анестезією. У разі установки великої кількості імплантатів - процедура проводиться під наркозом.

За допомогою спеціального інструменту в кістці просвердлюється канал для установки імплантата, що заміняє корінь зуба. Після установки імплантата приймається рішення про проведення другого етапу - встановлення коронки.

Має пройти певний час, перш ніж імплантат зростеться з кісткою. Цей процес називається остеоінтеграцією. Як правило спочатку ставитися тимчасова коронка, а після повного зрощення імплантата з кісткою - ставиться постійна.

Післяопераційний період і догляд

Невеликий набряк і хворобливі відчуття протягом декількох днів після операції є нормою. Протипоказаний прийом гарячої їжі в першу добу після операції. Догляд за зубами після імплантації нічим не відрізняється від звичайного, але бажано трохи більш ретельно звертати увагу на зубний наліт, що дуже швидко утворюється на штучних зубах. Рекомендуються все ті ж зубна нитка і міжзубні щітки. Не рекомендується використовувати ультразвукову щітку, так як вібрації можуть пошкодити коронку. При ретельному догляді імплантат прослужить вам все життя.

Переваги зубної імплантації:

 • максимальний косметичний і естетичний ефект;
 • відновлює втрачені зуби, не пошкоджуючи при цьому здорові сусідні зуби;
 • повністю відновлює жувальну функцію;
 • зберігає ясна здоровими, не завдаючи на них тиску;
 • служать людині все життя;
 • довгострокова економія на лікування;
 • вартість.

Як вже говорилося вище, імплантація зубів в Києві не суттєво дорожча інших видів протезування, а якщо врахувати довговічність даного лікування, то очевидно вважати його вигідним. Усі деталі, що стосуються вартості, можна побачити в розділі Імплантологія клініки «Доктор Зуб». Так само всю необхідну консультацію ви можете отримати, зв'язавшись з нами за допомогою одного з видів контактів.