Керамічна брекет система - одна з найбільш непомітних технологій корекції нерівностей зубного ряду. Такий вид брекетів має вестибулярний тип кріплення (на зовнішній стороні зубного ряду), але колір керамічної конструкції можна підібрати під будь-який відтінок зубної емалі, що і робить даний вид брекет системи максимально непомітними, як для «зовнішніх» брекетів, і тому їх сміливо можна назвати естетичними.

Структура і міцність

Міцність керамічної брекет системи поступається металевій - кераміка хоч і твердий матеріал, але схильна кришитися. Тому керамічні брекети вимагають обережного використання, і їх складніше знімати. Такі недоліки неістотні, враховуючи чудовий естетичний ефект таких брекетів, плюс до всього ці недоліки з часом усуваються виробниками, за допомогою впровадження різних нових технологій.

Керамічні брекет системи мають властивість підвищеного тертя металевої дуги і керамічного паза, через що може трохи затягнутися термін носіння, також можливі періодичні дрібні поломки в системі, які легко усуваються.

Існують як літагурні так і безлітагурні системи керамічних брекетів, останні кріпляться до силової дуги за допомогою спеціальних ковзаючих фіксаторів, що мінімізують тертя.

Часто виникає питання, чи фарбуються керамічні брекети? Справедливою відповіддю буде - ні, але, як і на зубах, на них накопичується наліт, який схильний до фарбування. Дуже часто змінюють колір літагури, особливо після вживання таких напоїв як чай, кава, та інших фарбувальних напоїв і продуктів. Рішенням цих проблем буде регулярна гігієна, в тому числі і професійні чистки. До того ж потрібно пам'ятати, що літагури регулярно змінюються при кожному відвідуванні ортодонта.

Вартість керамічних брекетів

Встановити керамічні брекети в Києві буде дорожче, ніж металеві, але дешевше, ніж, лінгвальні (внутрішні) брекети. Вартість системи становить у середньому близько 5000 грн. на одну щелепу. Вони мають чудове співвідношення ціни, рівня якості і естетики. Саме естетична функція робить їх такими популярними сьогодні.

Різні керамічні брекети є в арсеналі клініки «Доктор Зуб», де можна проконсультуватися безкоштовно, і вибрати для себе оптимальну систему брекетів.