Всім відомо, що стоматологія займає один з найважливіших розділів в медицині. Захворювання зубів і ротової порожнини мають величезну специфіку, і області виникнення проблеми. Тому стоматологія, як розділ медицини, в свою чергу ділиться на велику кількість напрямів і спеціалізацій.

Базовим розділом стоматології звичайно ж є терапевтична стоматологія, до неї можна віднести підрозділ дитяча терапевтична стоматологія, оскільки в лікуванні будь-яких дитячих захворюваннях присутня своя специфіка. Даний розділ стоматології найбільш популярний, оскільки хвороби, які охоплює терапія, найбільш поширені серед пацієнтів. Головне завдання терапевтичної стоматології - лікування і профілактика зубів, що руйнуються. Основними напрямками терапії є:

  • лікування карієсу;
  • пломбування зубів;
  • косметична реставрація зубів;
  • лікування, обробка та пломбування каналів;

Наступним важливим напрямком в стоматології є хірургічна стоматологія, яка спеціалізується на операціях по:

  • видалення зубів і їх коренів;
  • видалення каменів з слинних залоз;
  • щелепно-лицевої пластики;

Дитяча хірургічна стоматологія в основному спеціалізується на таких операціях як пластика вуздечок губ і язика, що дозволяє дітям сформувати правильний прикус. Варто відзначити, що в сучасних дитячих хірургічної стоматології застосовується інгаляційний метод анестезії.

Ортопедична стоматологія - займається протезуванням зубів. Різноманітність методів і видів лікування у даного напряму величезна. Існують три великі групи методів протезування:

  • незнімне протезування;
  • частково-знімне протезування;
  • знімне протезування.

Імплантологія - підрозділ ортопедії, який займається встановленням зубних імплантів.

Ортодонтія - розділ, який спеціалізується на проблемах виправлення прикусу і форми зубного ряду. Одне з найтриваліших видів лікування. Найчастіше застосовується в лікуванні дитячої стоматології.

Як уже згадувалося вище, лікування зубів у дітей має специфіку. Тому всі види стоматологічного лікування у маленьких пацієнтів об'єднані в один великий блок - дитячої стоматології. Її завдання - профілактика і лікування молочних зубів і контроль за розвитком прикусу. Завданнями дитячого стоматолога так само є психологічна підготовка дітей, а також навчання правилам гігієни.

Це далеко не всі галузі сучасної стоматології. Слід відзначити ще галузь, пов'язана з лікуванням ясен - Пародонтологія; гігієнічну стоматологію; рентген-діагностику. Все частіше з'являються нові розділи, такі як косметологічна (естетична) стоматологія, стоматологія для вагітних та інші.