Багато людей побоюються стоматологів, незважаючи на те, що сучасні методи лікування безболісні і стерильні. Тому клієнти всіляко вираховують найвдаліші дні, коли сама природа благоволить проведення процедур з зубами. Останнім часом дуже популярним в Києві стало лікування зубів за місячним календарем.

Якщо орієнтуватися на нього, то фахівці рекомендують відвідувати стоматолога під час ущербленого місяця. Але є винятки: не варто сідати в лікарняне крісло в 7, 9, 15, 23 і 29 місячні дні, так як вважається, що тоді дії можуть бути болючими або принести ускладнення. Також не радять записуватися до дантиста, коли місяць в Овні або Тельці.

Якщо ви не цікавитеся даними про стан місяця, то вибрати дату запису до лікаря набагато простіше. Не слід затягувати з візитом до фахівця, адже це може призвести до погіршення стану аж до видалення зуба.

Для людей, які панікують біля входу в стоматологічний кабінет, сьогодні надається послуга лікування зубів під наркозом. Анестезіолог занурює вас в медичний сон на час, поки йде процедура. Коли клієнт засинає, дантист проводить всі необхідні процедури. Звичайно, пацієнт абсолютно нічого не відчуває.

Для ряду процедур не знадобиться навіть знеболювання, не кажучи вже про наркоз. Наприклад, тріщини на зубах можна вилікувати за допомогою шинування - установки ортопедичної шини. А в легких випадках тріщина емалі зуба просто ставиться під спостереження фахівця. Якщо немає збільшення або поглиблення, то вона не доставить клієнту проблем. Однак рекомендується уважно ставитися до цього питання, адже тріщина може призвести до карієсу, травми м'яких тканин і навіть втрати зуба.

Як визначити самостійно, що в емалі зуба з'явилася тріщина:

  1. На поверхні з'явилася смуга (горизонтальна, вертикальна або коса) іншого кольору. Це відбувається через те, що в тріщину забиваються залишки їжі і напоїв, вони дають пігментацію емалі.
  2. Підвищена чутливість. При вживанні гарячих або холодних продуктів у вас починають нити зуби і ясна. До цього може призвести досить глибокий розкол зуба, через який втрачається надійний захист нервових закінчень.
  3. Хворобливі відчуття. Найчастіше вони виникають внаслідок травми і проявляються одразу ж. Це відбувається через те, що пошкоджується пульпа - набір судин і тканин.

Якщо у вас спостерігаються ці симптоми, запишіться до стоматолога, щоб не допустити погіршення стану зуба.