Здоров'я зубів безпосередньо залежить від здоров'я всього організму людини. Різноманітне правильне харчування і ретельна регулярна гігієна допоможуть зубам зберегти хороший стан. Але все одно періодично потрібно «підгодовувати» зуби спеціальним комплексом вітамінів.

Найкорисніші вітаміни для зубів:

- Вітамін А. Він у великій кількості міститься в моркві, а також в овочах і фруктах оранжевого кольору. Вітамін сприяє нормальному розвитку і коронок, і коріння, зміцнює стінки судин, захищаючи ясна від поразки. Ознакою нестачі цього вітаміну може стати запалення і кровоточивість ясен, а також поява шорсткості емалі зуба.

- Вітамін D. Міститься в яйцях, печінці і риб'ячому жирі, петрушці та грибах. Він зміцнює емаль і допомагає засвоювати кальцій. Якщо вітаміну не вистачає, то в роті може з'явитися присмак металу, а слизова оболонка буде пересихати.

- Вітамін С. Максимальна концентрація міститься в квашеній капусті, шипшині і смородині. Це дуже важливий вітамін, так як він відповідає за міцні ясна, зміцнює зв'язки зуба і кісткову тканину. Важливо пам'ятати, що він не накопичується в організмі, тому його потрібно вживати щодня. Нестача може привести до хитання зубів.

- Вітаміни групи B. Дуже потрібні вітаміни для ясен. Вони містяться в продуктах тваринного походження, горіхах і ягодах. Їх функція - загальне зміцнення ясен, відновлення нормальної мікрофлори і стану слизової оболонки.

- Кальцій. Він відповідає за здоров'я емалі і твердих тканин. Якщо організму не вистачає кальцію, то з часом зуби починають руйнуватися. Його можна отримати, вживаючи молочні продукти.

- Фосфор. Елемент відповідає за білизну і міцність емалі. Нестача фосфору можна визначити по бляклому кольору зубів. У великій кількості міститься в рибі.

Необхідні вітаміни для зубів і ясен в Києві можна купити в будь-якій аптеці. Особливо актуальне це питання в міжсезоння, коли ще не дозріли корисні овочі і фрукти.

Фахівці радять періодично вживати вітамінні комплекси, оскільки організму не вистачає елементів, які містяться в продуктах харчування. Вони мають невисоку ціну, проте дають помітний ефект. Головне дотримуватися інструкції і вживати комплекс повністю, як сказано у вкладиші.

Рекомендується перед покупкою комплексу пройти консультацію зі стоматологом. Він підкаже, який саме комплекс підійде саме у вашому випадку.