Період, під час якого ріжуться зуби мудрості часто згадуються з тремтінням. Зуби мудрості прорізуються останніми, і під час цього тривалого процесу у багатьох виникає значний дискомфорт, а іноді і муки. В цілому вісімки найбільш проблемні зуби і боротися з ними пацієнтам стоматології доводиться регулярно.

Які ж найбільш поширені проблеми з вісімками існують?

  • Важке прорізування

Цьому є ряд пояснень. Перше це те, що на місці нового, восьмого в ряді зуба не було ніколи молочного, відповідно ясна в тому місці «не підготовлені». Наступною причиною є те, що росте зуб мудрості вже в дорослому періоді, і зубу доводиться з труднощами пробиватися, так як кістки щелепи вже давно сформовані. Тому виникають запалення тканин навколо зуба, що тягне підвищену температуру, біль у щелепі, іноді в горлі і навіть у вусі.

Прорізування може бути дуже тривалим, і тому симптоми будуть довго турбувати людину. Це може стати причиною запалення кістки, а в окремих випадках спровокувати кісту зуба мудрості. Тому при тривалих болях краще звертатися до стоматолога.

  • Підвищений ризик появи карієсу

Дуже часто зубам мудрості просто не вистачає місця для правильного розташування в зубному ряду. Може виникати нахил у бік сусіднього зуба, що призводить до скупчення їжі і важкому чищенні між ними. Це веде до розвитку карієсу як вісімки, так і сусіднього зуба. До того ж через віддалене розміщення, не завжди вдається як слід проводити чистку навіть правильно прорізанного зуба, що призводить до скупчення нальоту, що теж може спровокувати ранній карієс.

  • Дистопійований зуб

Як уже згадувалося, зуб мудрості може вирости не в зовсім правильному напрямку і місці. Такі зуби називаються дистопійованими. Серед зубів мудрості - це надзвичайно поширене явище. Наслідками дістопіі може бути травмування слизової оболонки рота, зміна положення сусідніх зубів, і навіть порушення прикусу. Ці наслідки є приводом для видалення неправильно зростаючих вісімок.

Буває, створює проблеми ще не прорізаний зуб мудрості, який знаходитися ще всередині щелепної кістки або під яснами. Він може тиснути на коріння сусіднього зуба, тим самим створюючи біль і наражаючи на небезпеку втрати сьомого зуба.

Відхилення росту зуба мудрості

  • Перикоронарит

Може виникнути запалення між зубом і яснами, яке називається перикоронарит. Це призводить до розпухання ясен, болі, неприємного запаху і присмаку. Якщо вчасно не видалити капюшон зуба мудрості, запалення може торкнутися надкістниці щелепи (періостит) і навіть кістки (остіоміеліт).

  • Періодонтит

Все з тієї ж причини нестачі ретельного чищення, навколо зуба почнуть скупчуватися бактерії, що можуть викликати запалення ясен. Це теж одна з причин видалення зуба мудрості.

Як полегшити прорізування зуба мудрості?

При правильному розташуванні зуба, для полегшення його прорізування стоматологія в Києві може провести процедуру видалення капюшона над зубом, таким чином звільняючи дорогу для нього. Без операції можна полегшити біль полосканнями антисептичними розчинами (сода з сіллю), прийомом анальгетиків. Але іноді, при проблемах із зубом мудрості, кращого рішення ніж видалення, не буває.