Для того, щоб виправити прикус, не обов'язково ставити брекети. Є більш щадний і недорогий спосіб вирівняти зубний ряд. Існують спеціальні трейнери для зубів - ортодонтичні апарати, які виготовлені у вигляді капи. Вони зроблені з силікону або поліуретану. Головна перевага цього пристрою - його не потрібно носити цілодобово, а ефект він дає вельми якісний.
Виправлення прикусу у Києві за допомогою такого методу доступне як дітям, так і дорослим. Трейнер комплексно діє на зубощелепну систему і на щелепно-лицьову мускулатуру. Він послаблює тиск м'язів на щелепи і зуби. Також апарат діє на язик, направляючи його в анатомічно правильне положення. Згодом м'язи запам'ятовують, як потрібно стояти, що дозволяє щелепам правильно змикатися.
Існують і трейнер для брекетів - він є ефективним доповненням до системи, прискорює її дію і зберігає ефект після зняття конструкцій. Його можна використовувати і як ретейнер для утримання зубів після брекетів в правильному положенні.
Показання для використання трейнера.
- Якщо у пацієнта висунута вперед нижня або верхня щелепа.
- Не змикаються передні або бокові зуби.
- Верхні зуби на 50% і більше перекривають нижні.
- Нижні передні зуби розташовані занадто купчасто, вони перекривають один одного.
- Неправильне положення зубів, яке створює проблеми з промовою.
Крім того, що після використання апарату у людини буде правильний прикус, вона позбудеться і від шкідливих звичок на кшталт смоктання пальця, перекладання язика між зубами, неправильного ковтання або ротового дихання.
Один з видів пристрою - преортодонтіческій трейнер. Його рекомендують носити і дітям, і дорослим у разі, якщо у них глибокий прикус, неправильно розташовані нижні передні зуби, неприродне положення нижньої щелепи. Програма лікування включає в себе два етапи:
- Використання гнучкого трейнера, який використовують вночі і годину вдень протягом шести місяців.
- Використання жорсткого тренера, який закріплює результат. Термін носіння - один рік.
Але якщо у пацієнта кілька проблем з цього списку, проблему вирішити за допомогою одного лише трейнера не вийде.
Зазвичай видимий ефект досягається через рік-півтора. У цей час людина не відчуває болю, м'які тканини не ушкоджуються - дискомфорт мінімальний.
Пристрій дуже простий у догляді. Після кожного використання його потрібно промити проточною водою. Раз в тиждень бажано провести чистку із застосуванням зубної пасти. Трейнер слід зберігати в спеціальному контейнері.
Є деякі обмеження на час використання апарату. Коли він знаходиться в роті, не можна їсти і розмовляти, слід тримати рот закритим. Також забороняється гризти і жувати трейнер. Не слід мити його гарячою або сильно холодною водою, це може вплинути на конструкцію.
Раз в 1-2 місяці бажано відвідувати лікаря-ортодонта для огляду, в рамках якого він оцінить результати і в разі потреби проведе коригувальні дії. Пошкоджений трейнер носити не можна.