Для того, щоб виправити прикус, не обов'язково ставити брекети. Є більш щадний і недорогий спосіб вирівняти зубний ряд. Існують спеціальні трейнери для зубів - ортодонтичні апарати, які виготовлені у вигляді капи. Вони зроблені з силікону або поліуретану. Головна перевага цього пристрою - його не потрібно носити цілодобово, а ефект він дає вельми якісний.

Виправлення прикусу у Києві за допомогою такого методу доступне як дітям, так і дорослим. Трейнер комплексно діє на зубощелепну систему і на щелепно-лицьову мускулатуру. Він послаблює тиск м'язів на щелепи і зуби. Також апарат діє на язик, направляючи його в анатомічно правильне положення. Згодом м'язи запам'ятовують, як потрібно стояти, що дозволяє щелепам правильно змикатися.

Існують і трейнер для брекетів - він є ефективним доповненням до системи, прискорює її дію і зберігає ефект після зняття конструкцій. Його можна використовувати і як ретейнер для утримання зубів після брекетів в правильному положенні.

Показання для використання трейнера.

  1. Якщо у пацієнта висунута вперед нижня або верхня щелепа.
  2. Не змикаються передні або бокові зуби.
  3. Верхні зуби на 50% і більше перекривають нижні.
  4. Нижні передні зуби розташовані занадто купчасто, вони перекривають один одного.
  5. Неправильне положення зубів, яке створює проблеми з промовою.

Крім того, що після використання апарату у людини буде правильний прикус, вона позбудеться і від шкідливих звичок на кшталт смоктання пальця, перекладання язика між зубами, неправильного ковтання або ротового дихання.

Один з видів пристрою - преортодонтіческій трейнер. Його рекомендують носити і дітям, і дорослим у разі, якщо у них глибокий прикус, неправильно розташовані нижні передні зуби, неприродне положення нижньої щелепи. Програма лікування включає в себе два етапи:

  1. Використання гнучкого трейнера, який використовують вночі і годину вдень ​​протягом шести місяців.
  2. Використання жорсткого тренера, який закріплює результат. Термін носіння - один рік.

Але якщо у пацієнта кілька проблем з цього списку, проблему вирішити за допомогою одного лише трейнера не вийде.

Зазвичай видимий ефект досягається через рік-півтора. У цей час людина не відчуває болю, м'які тканини не ушкоджуються - дискомфорт мінімальний.

Пристрій дуже простий у догляді. Після кожного використання його потрібно промити проточною водою. Раз в тиждень бажано провести чистку із застосуванням зубної пасти. Трейнер слід зберігати в спеціальному контейнері.

Є деякі обмеження на час використання апарату. Коли він знаходиться в роті, не можна їсти і розмовляти, слід тримати рот закритим. Також забороняється гризти і жувати трейнер. Не слід мити його гарячою або сильно холодною водою, це може вплинути на конструкцію.

Раз в 1-2 місяці бажано відвідувати лікаря-ортодонта для огляду, в рамках якого він оцінить результати і в разі потреби проведе коригувальні дії. Пошкоджений трейнер носити не можна.