Як визначити молочний карієс

Визначити карієс у дітей досить просто навіть на ранніх стадіях. Візуально можна помітити білі або коричневі плями на зубах, відчувається біль при вживанні гарячого або холодного, а також може з'явиться неприємний запах з рота у дитини. Якщо з'являються дані симптоми, то потрібно починати лікування зубів негайно, тому що карієс розвивається стрімко.

Найчастіше діти не можуть чітко висловити проблему болю в зубах. У таких випадках батьків повинно насторожувати поведінка дитини, характерна для даних симптомів: відмова від прийому їжі, або жування на одній стороні щелепи.

Батькам варто знати, що стоматологічна клініка обов'язково повинна мати спеціалізований напрямок дитячої стоматології, оскільки стоматологічне лікування дітей надзвичайно специфічне.

Причини дитячого карієсу

Причин появи карієсу у дітей більш ніж достатньо. Неправильна гігієна, користування загальними столовими приборами з дорослими, які мають захворювання ротової порожнини. Але основні причини - це вплив вуглеводів їжі, які руйнують зуб, зараження від носіїв карієсу, генетика, недостатня розвиненість дитячої кісткової системи.

  • Безумовно, найпоширеніша причина карієсу - це недотримання правил гігієни і вплив вуглеводів, які містяться в солодощах. За статистикою у 70% маленьких дітей розвивається карієс. Сахароза, фруктоза і глюкоза - це кислоти, які утворюються при бродінні вуглеводів, і які руйнують зуб.

  • Карієс - це зараження інфекцією. Її можуть передати батьки, будучи носіями каріозних мікробів. При поцілунках, або використанні одних столових приладів легко можна передати інфекцію, через яку буде розвиватися карієс зубів!

  • Не варто недооцінювати такий фактор як генетична схильність людини. Так само на здоров'я зубів дитини впливає здоровий спосіб життя матері при носінні, так як зуби дитини починають формуватися ще під час ранньої вагітності.

  • Очевидний фактор появи раннього карієсу у дітей, це те, що молочні зуби володіють низьким ступенем мінералізації і прорізуються «незрілими», а вже потім «дозрівають». Саме в момент появи молочних зубів, вони найбільш уразливі. Причинами через які з'являється карієс у дитини 2 років і раніше, можуть бути хронічні захворювання, дія медикаментів, склад слини і вміст фтору у воді та їжі.

  • Неправильне використання сосок - ще одна причина появи карієсу. Засинаючи з пляшкою в роті, дитина ризикує отримати так званий пляшковий карієс.

Причин виникнення карієсу дуже багато, але всі вони мають на увазі демінералізацію молочних зубів і руйнування тканин. Дитяча стоматологія потрібна для діагностування змін, що відбуваються в зубах дітей, з метою профілактики і якомога швидкого лікування. Не варто забувати, що від здоров'я молочних зубів залежить подальше здоров'я корінних зубів, і здоров'я організму в цілому!