Емаль для зубів – це надійний захист всього того, що під нею знаходиться, вона слугує своєрідною бронею і бере основні удари на себе. Якщо вона пошкоджена, то зубу загрожують такі вороги як карієс, зубний камінь та різноманітні інфекції. Тому коли мова заходить про догляд за ротовою порожниною, то зазвичай мається на увазі догляд за емаллю. Як відновити емаль зубів? Існує безліч способів це зробити, але спершу спробуємо зрозуміти, що може її пошкодити.

Саме в емалі є найменша кількість води і складається вона в основному із кальцію та фтору, тому  така міцна. Її основний недолік в тому, що вона не може відновлюватися. Але якою б за товстою вона не була, та все ж підвладна руйнуванню. На ній з’являються мікро тріщинки, вона стає тоншою, а також може бути травмована. Чому це все відбувається з зубною емаллю? Є декілька причин:

  • Спадковість;
  • Авітаміноз або недостатня кількість якогось мікроелементу в організмі;
  • Недостатня або надмірна насиченість зубів фтором;
  • Часте та інтенсивне відбілювання як в кабінеті стоматолога, так і в домашніх умовах;
  • Любов до цитрусових, шоколаду, кави та сильногазованих напоїв;
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • Наявність шкідливих звичок.

Сучасна стоматологія має багато можливостей для ефективного відновлення емалі зубів, що дуже добре. Адже здорова емаль – це 

здорові зуби. Нарощування емалі з допомогою матеріалу для пломбування. Такий спосіб краще використовувати тоді, коли була зруйнована лише частина зуба. Лікар може вдатися до насичення зубів фтором і це буде разом відновлення та лікування. Існує два способи проведення цієї процедури. Перший полягає в нанесенні спеціального лаку з фтором на поверхню зуба, а другий – це установка спеціальних аплікаторів з фтором на зуби. Відновити пошкоджену емаль можна шляхом ремінералізації, тобто насичення зубів кальцієм, фтором та іншими мінеральними речовинами. Це дуже дієвий метод, але забирає багато часу. Якщо емаль дуже пожовкла або сильно зруйнована, то вдається до використання вінірів (фарфорових пластинок). Дуже складною, але ефективною є імплантація емалі, що допомагає навіть вирішити проблему неправильного прикуса і повернути білосніжну на сяючу посмішку. Відновити пошкоджену зубну емаль шляхом встановлення імплантата – це безпечно і  результат буде помітний одразу.

Якщо зубна емаль не зазнала серйозних пошкоджень то спробувати її відновити можна в домашніх умовах. Щоправда, жодних гарантій ніхто не дає і позитивних змін може не відбутися. перш за все потрібно переглянути свій спосіб життя : позбутися від шкідливих звичок, правильно харчуватися та стежити за гігієною ротової порожнини. Відновлення та зміцнення зубної емалі буде відбуватися, якщо користуватися зубною пастою, яка містить кальцій та фтор. Щітка повинна бути середньої жорсткості або м’якою. Відновлення зубної емалі – це профілактика серйозних стоматологічних проблем.