Палити шкідливо! Це скаже будь-яка людина, навіть якщо вона сама є завзятим курцем. Здавалося б, навіщо нормальній людині вбивати себе своїми ж руками. Причому витрачаючи на це чималі гроші? Відповісти на це питання можна по-різному, але не це є метою нашої розповіді. Хочеться торкнутися теми про те, яку шкоду приносить куріння нашим зубам. Можливо, отримавши таку важливу інформацію хоча б кілька людей задумаються про те, що треба позбутися своєї згубної звички.

Чи шкодить куріння зубах?

Куріння - це дим. А гарячий дим покриває зубну емаль мікротріщинами, але це не найстрашніше, що може трапитися з вашими зубами. При горінні тютюну виділяються мікрочастинки тютюнового дьогтю, а саме вони і є винуватцями неприємного забарвлення зубної емалі. Він має неприємний запах і позбутися від нього дуже непросто.

Їдкий тютюновий дим подразнює тканини ротової порожнини, тому курці страждають різними запальними захворюваннями ротової порожнини. А все це як магніт притягує бактерії, які провокують пошкодження ясен і сприяють розвитку карієсу. А утворений на зубах наліт поступово перетворюється в камінь, наслідком чого стає руйнування емалі і розвиток гінгівіту. Гінгівіт - це запалення ясен, а це значить, що розм'якшені тканини ясен будуть «відступати» від зубів, оголюючи їх шийку. Нічого хорошого це не обіцяє. Статистика свідчить, що до 65 років 40% завзятих курців залишаються без зубів. Звичайно, можна сподіватися на зубні імплантати, але особливих надій покладати на них не варто. Справа в тому, що протезування зубів у курців не завжди буває ефективним, а частіше навіть навпаки. Також треба врахувати, що загоєння після будь-яких стоматологічних операцій проходить значно повільніше і часто з'являються ускладнення. Найстрашнішим захворюванням курця є рак.

А може сигара або трубка?

Виробники сигарет рекламуючи свою продукцію, схиляють споживачів до переходу на сигари і трубки. Чим вони це мотивують? Ну хоча б тим, що куріння сигари і трубки не терпить метушні, і зробити це на ходу не вийде, тобто людина буде курити менше. До того ж не обов'язково затягуватися, тому дим не потрапляє в легені. Але на зуби-то він потрапляє! І навіть більше того - курці насолоджуються ним, смакують його. З цього всього випливає висновок, що куріння сигар і трубок надає не менш згубну дію на ротову порожнину, ніж сигарети.

Некурильний тютюн

Жування тютюну, на думку багатьох, не має шкідливого впливу на організм, так як немає головного шкідника - диму. Але не варто поспішати з висновками, адже жувальний або бездимний тютюн насправді не такий вже й нешкідливий. Саме в тютюні міститься страшний отрута - нікотин. Він порушує кровопостачання ясен, подразнює м'які тканини, що підвищує ризик розвитку раку гортані. Захворювання стравоходу, гортані, ротової порожнини зустрічаються в 4-5 разів частіше у людей, що жують або нюхають тютюн. Гінгівіт також викликається дією некурильного тютюну. Навіть є дані про те, що в організмі більше шкідливих речовин у тих людей, які жують, а не курять тютюн.

Прочитавши все сказане вище можна зробити один висновок - треба кидати! Куріння не може бути нешкідливим або безпечним. Споживання тютюну в будь-якому вигляді завдає помітної шкоди організму людини, а особливо це позначається на здоров'ї зубів. Чи варто жертвувати своєю красою заради згубної звички? Скоріш за все ні! Можливо, після прочитання цього матеріалу кількість проданих пачок сигарет трохи зменшитися, як і черга з курців під стоматологічним кабінетом.