Деякі батьки абсолютно спокійно ставляться до того, що у дитини руйнуються молочні зуби. Їх логіка така: навіщо лікувати молочні зуби, якщо на їх місці все одно виростуть постійні. Але, на жаль, все зовсім не так.

Молочним зубам не приділяється належної уваги, але ж вони - це фундамент майбутньої здорової щелепи. Вони є «тренувальним» варіантом, адже займають важливе місце в процесі формування і розвитку щелепи. Якщо через карієс дитина рано втрачає свої зубки, то це призводить до порушення розвитку щелепи. До того ж треба знати, що зачатки постійних зубів знаходяться прямо під молочними, тому інфекція легко може проникнути і в них. А що в результаті ми отримуємо? Постійні зуби вже виростають хворими.

Молочні зуби треба постаратися зберегти до того моменту, коли вони зміняться, тому їх треба обов'язково лікувати. Процес зміни відбувається в середньому в 9-10-річному віці. Видаляти їх завчасно дуже небажано, оскільки це може привести до порушення прикусу. Неправильний прикус - це не тільки негарно естетично, але і причина проблем з правильним жуванням, і, як наслідок, розвиток шлунково-кишкових захворювань.

Як часто діти хворіють карієсом? Як би це не звучало сумно, але саме дитячі тимчасові зуби більш схильні до інфекційних уражень. Зубна емаль до 12-річного віку ще сформована не до кінця, і карієс розвивається у них миттєво, тому лікування молочних зубів практично неминуче. Дитину треба привчати до гігієни порожнини рота з ранніх років. Після кожного прийому їжі обов'язково полоскати рот, а чистити зуби треба не менше 2 разів на день. Це мінімум профілактичних заходів, який батьки повинні прищепити своїм дітям. Правда, цих заходів не завжди достатньо для того, щоб запобігти карієсу.

Хто повинен стежити за здоров'ям зубів?

Знайти відповідь на це питання дуже важливо в першу чергу батькам. Нерідко мами і тата прагнуть зробити свою дитину самостійною і покладають на неї якусь відповідальність. Але не можна бути легковажним. Перші постійні зуби з'являються у дитини приблизно у віці 6 років, так чи може він брати на себе відповідальність за їхнє здоров'я? Він не розуміє, що поганий догляд за ротовою порожниною спричинить серйозні проблеми зі здоров'ям у майбутньому, він навіть не уявляє собі це майбутнє.

Чи лікувати молочні зуби дитині? Так, адже тільки так можна подарувати їй щастя, яке називають здоров'ям. Стежити за станом тимчасових зубів повинні в першу чергу батьки, дитина просто не може усвідомити, що «втретє» зубів у нього не буде. Бережіть своїх дітей і не нехтуйте візитами до стоматолога.