Чи замислювалися ви над тим, яку роль в житті сучасної людини займає побутова хімія? Засоби гігієни, чистячі і миючі речовини - ми навіть не помічаємо, наскільки все це увійшло в наш побут. Однак, на жаль, хімічні засоби, які ми звикли вважати своїми помічниками, часто приховують в собі загрозу нашому здоров'ю, навіть за умови правильного використання.

Одним з видів побутової хімії, який, на перший погляд, може здатися цілком нешкідливим, є засоби для догляду за зубами. Всілякі зубні порошки і розчини, зубні нитки, зубні щітки та зубні пасти - всім цим ми звикли користуватися ще з дитинства. Але давайте подивимося, що входить до складу звичайної зубної пасти, яку кожна людина використовує щодня. Однією з найважливіших її складових є лаурилсульфат натрію (SLS) - речовина, яка може проникати через шкіру і слизові оболонки, нагромаджуючись в організмі і викликаючи різні захворювання. До того ж це сильний абразив, який стирає зубну емаль. Лаурилсульфат натрію, як піноутворюючий компонент, присутній у всіх неорганічних шампунях, порошках і зубних пастах. Ще одна шкідлива речовина - фтор. Фтор негативно впливає на загальний імунітет людини, викликає захворювання суглобів і органів травлення, хоча його наявність в зубній пасті має і свої позитивні сторони. Антибактеріальна добавка триклозан не тільки освіжає подих, вбиваючи шкідливі бактерії, вона знищує і корисну мікрофлору порожнини рота.

Виникає цілком логічне запитання: а чи можна чистити зуби без пасти? Відповідь: так, можна.

Натуральні засоби догляду за зубами

Є цілий ряд натуральних засобів, здатних допомогти в питанні догляду за зубами. Сюди відносяться зола і активоване вугілля, сіль і сухе молоко, порошок з коріння ірису і лепехи, і ще багато різних інших речовин. Але також дуже ефективна домашня зубна паста. У сучасному виробництві пасти використовується багато високотехнологічних процесів, однак зробити її в домашніх умовах зовсім нескладно. Зубну пасту можна приготувати з інгредієнтів, доступних в будь-якій аптеці і продуктовому магазині. Вам знадобляться:

  • сода харчова;
  • перекис водню 3%;
  • гліцерин (бажано на рослинній основі);
  • будь-які добавки у вигляді ефірних масел.

Також в цей склад можна додавати дрібну морську сіль. Інгредієнти потрібно змішувати в такому співвідношенні: 5-6 частин соди, 1 частина перекису водню і 1 частина гліцерину. У такому складі сода відіграє роль м'якої абразивної речовини, перекис водню знімає наліт на зубах (а ще завдяки цьому компоненту паста піниться), гліцерин перебиває присмак соди і робить масу солодкою. Така саморобна зубна паста корисна навіть дітям, а її вартість зовсім невелика.

Ще один хороший засіб для насичення зубів корисними і зміцнюючими речовинами - це зубна паста на мінералах. Щоб приготувати таку пасту в домашніх умовах, потрібно змішати 5 ст. ложок порошку кальцію (порошок можна зробити з таблеток кальцію, розтерши їх), 10 крапель ефірного масла (будь-якого), 3 ст. ложки ксиліту або стевії, 2 ст. ложки харчової соди, 3-5 ст. ложок кокосового масла. Для тривалого зберігання можна додати 10 крапель олії насіння грейпфрута. Така паста здатна природним чином наситити зуби важливими мінералами.

Натуральні засоби догляду за зубами, зроблені своїми руками, виходять набагато кориснішими і дешевшими своїх магазинних аналогів. Тому, якщо ви уважно ставитеся до здоров'я своєї ротової порожнини, створіть зубну пасту власними руками, адже це зовсім просто.