Статистично кожен п'ятий страждає від такої недуги як пульпіт. Розпочавшись із карієсу, інфекція поступово проникає в пульпу зуба, яку лікарі-стоматологи умовно можуть назвати нервом, і викликає ряд симптомів.

Тепер ця кожна п'ята людина гостро реагує на холодну або гарячу їжу. Крім того, дають про себе знати перепади температури. Сильний зубний біль, що виявляється в роті, може перетікати по всій чутливій ділянці навколо. Зубний біль з того боку, де зараження найбільше проявляється, поступово буде відчуватися в шиї, горлі, скроні і вусі.

Ви можете визначити, є це пульпітом або іншим захворюванням, по реакції на постукування і на холодні зовнішні подразники - повітря, воду, їжу.

Як проявляється пульпіт зуба?

Розвиток пульпіту проявляється в подальшому поширенні інфекції за межі зуба, в навколишню тканину - корінь зуба. Тоді у людини починає розвиватися періодонтит і можливість втратити зуб.

Пульпіт: лікування і відновлення здоров'я зубів

Вилікувати пульпіт самому неможливо. На етапі, коли у Вас проявляється гостра реакція на подразники і біль в нервах, можна тільки звернутися до професіонала.

Процес лікування досить простий і всім відомий. Оскільки зачеплений зубний нерв, необхідно в першу чергу знеболити заражену зону. Після введення анестетика необхідно видалити залишки ураженої тканини і пошкодженого нерва. Далі йде очищення каналу. Якщо пошкодження кореня не спостерігається (періодонтит), тоді стоматолог відразу ж накладає пломбу і відпускає Вас додому.

У разі ж, якщо лікар зауважує таку проблему, необхідно продовжувати процедуру і на наступному прийомі. Перш за все, важливо зробити рентген, щоб визначити точне місце зараження для якісного лікування. Адже очищення кореневих каналів і їх пломбування здійснюється спеціальними речовинами, які повністю видаляють інфекцію з коренів.

Провести лікування пульпіту, ускладненого періодонтитом, за один раз майже неможливо, тому завжди необхідні кілька відвідувань.