Метою призначення рентгена є діагностика і контроль над процесом лікування пацієнта. Для отримання якісних знімків, особливо при комплексному лікуванні, використовують радіовізіограф і новітню систему інформатизації. Сучасні методи рентгенодіагностики синхронізовані з базою даних і комп'ютером Вашого лікаря, що дозволяє побачити прогрес з минулих відвідин, особливо якщо це тривале лікування.

Панорамний знімок зубів зазвичай застосовують для отримання загальних даних про зубощелепну систему конкретного пацієнта. Знімок, отриманий таким методом, дозволяє визначити і запланувати метод лікування. Залежно від проблеми і стоматологічної спрямованості буває ортопедичний, хірургічний, терапевтичний.

Внутрішньоротовий рентген дає вже більш детальну інформацію про зміни опорного апарату зубів, кісткової тканини, надає можливість побачити розвиток карієсу. Дентальна рентгенографія використовується для попередження різних захворювань пародонту.

Сучасна рентгенодіагностика в стоматології

Дуже відомою і сучасною методикою отримання знімків можна вважати візіографію, основною перевагою якої є зниження навантаження на пацієнта. При отриманні знімків таким способом вся інформація зберігається в базі даних клініки, а результати дозволяють лікарю оцінити можливості подальшого процесу лікування, в той час як пацієнтові не обов'язково з'являтися для візуальної діагностики. Сучасні програми дозволяють стоматологу працювати у віртуальному середовищі з усіма необхідними складовими.

Крім того, всі кого цікавило питання , як часто можна робити рентген зубів, і хто хвилювався про це, - можете бути спокійні. Навіть при тривалій процедурі лікування з сучасними технологіями діагностики досить піти один 3d-рентген і забути про це.