Прорізування зубів мудрості змушує нас розуміти і співчувати малюкам, які тільки-тільки починають обзаводитися першими молочними «рисинки» в роті. Підвищення температури, розпухлі ясна, рясна слинотеча та інші вкрай неприємні симптоми знайомі 9 з 10 людей, у яких росли треті моляри. До слова, зуби мудрості прорізуються трохи більше ніж у 90% дорослих. При цьому практично у всіх цей процес проходить проблематично.

Варіантів зіпсувати життя своєму господареві у зуба, який як на зло прокинувся в недоречний час, маса. Особливо це стосується верхніх молярів. Наприклад, через брак місця верхній зуб мудрості може почати рости під кутом, утворивши тим самим щілину, куди обов'язково будуть забиватися шматочки їжі. А ще верхні зуби мудрості часто ростуть в сторону щоки, чим достатньо сильно ранять слизову оболонку.

З нижніми зубами мудрості, як правило, менше клопоту, але і вони можуть стати причиною занепокоєння. На відміну від своїх верхніх побратимів нижні треті моляри поводяться більш-менш «пристойно» і зазвичай від них можна очікувати тільки перікороніта, хоча, звичайно, бувають і вкрай проблемні екземпляри. Перикороніт - це гнійне запалення «капюшона», який утворюється між зубом, що прорізується, і яснами. Щоб позбавити від нього пацієнта, стоматолог робить висічення ясен. На жаль, може трапитися рецидив перікороніта. У такому випадку краще зуб мудрості просто видалити.

Слід враховувати, що зуб мудрості шкодить і сусідньому зубу. Через те, що добре і правильно чистити ділянку, де ростуть зуби мудрості, практично неможливо, їх поява веде до утворення м'якого і твердого нальоту на «сусіді», а в подальшому і до його каріозного ураження.

Дізнатися про можливий час появи зубів мудрості можна тільки завдяки проходженню регулярних профілактичних оглядів у стоматолога. Уже в підлітковому віці на рентген-знімку можна побачити їх зачатки. Виходячи з будови щелепи, стоматолог може запропонувати видалити зуби мудрості, щоб позбавити пацієнта від майбутніх страждань. Багатьом з нас страшно видаляти зуби, тим більше ті, які навіть не дають про себе знати, але в такому випадку дійсно потрібно довіритися лікареві. Сьогодні видалення зубів мудрості - це звичайна стоматологічна операція, яка займає не більше 10 хвилин. Звичайно, бувають і складні видалення зубів мудрості, в такому випадку час, проведений в стоматологічному кріслі, зростає. Але найбільше пацієнти бояться болю. Сучасні препарати ефективно усувають всі неприємні відчуття, а в разі необхідності робиться укол анестетика в ясна. Якщо ви відчули навіть найменший дискомфорт у роті або легкий біль, не тягніть час, звертайтеся до стоматолога. Чим раніше ви прийдете до фахівця, тим менш болючим і витратним стане лікування зубів.