Робота професійних дитячих стоматологів дозволяє використовувати різні методи лікування згідно з різними віковими періодами. До 12 років дитина росте не по днях, а по годинах, її організм стрімко змінюється і розвивається. Теж саме з зубками малюка: не встигли вирости молочні, як вони вже змінюються постійними.

Для правильного розвитку і росту зубів необхідно пильно стежити за їхнім ростом і здоров'ям на кожному етапі, звертаючи увагу на особливості вікового розвитку.

0-3 РОКУ

Від народження і до 3-х років з дитячим стоматологом необхідно познайомитися, перш за все, батькам. Фахівці зможуть надати необхідну інформацію щодо появи перших зубів і догляду за ними, а також дадуть відповідь на багато інших питань, які в будь-якому випадку будуть турбувати дбайливих мам. Особисто познайомити малюка зі стоматологом можна вже в 6-ти місячному віці.

3-6 РОКІВ

На даному етапі у дитини вже з'являються всі тимчасові зубки і формується прикус. І це прекрасна пора для першої консультації у ортодонта і регулярних контрольних оглядів. Дитину необхідно привчати до самостійної гігієни ротової порожнини і уважно стежити за станом молочних зубів.

Багато хто помилково вважає, що стан молочних зубів ніяк не впливатиме на корінні, вони ж все одно випадуть. ЦЕ МІФ! Карієс, а також неправильна форма тимчасових зубів у дітей дуже сильно впливають на розвиток постійних зубів. Відсутність або неправильний догляд за молочними зубами в результаті може вплинути на формування неправильного прикусу і виникнення серйозних стоматологічних захворювань в більш зрілому віці.

6-12 РОКІВ

Приблизно в 6-ти річному віці у дитини починають з'являтися постійні зуби. Але що ж робити, якщо вони починають прорізатися тоді, коли не всі молочні встигли випасти? Боятися цього не варто, якщо забезпечити вашій дитині професійну гігієну ротової порожнини.

Перші корінні зубчики у дітей зазвичай дуже слабкі і недостатньо мінералізовані, через що більше за інших страждають від появи каріозних порожнин. Найбільш проблемними ділянками перших корінних зубів є фісури - маленькі поглиблення на жувальній поверхні, в які з легкістю проникають залишки їжі, і які зубна щетина в домашніх умовах не здатна очистити. Таким чином, в фісурах збирається величезна кількість мікробів, які і призводять до появи карієсу.

У 7-9 років у дитини з'являються постійні центральні і бічні різці. Зазвичай їм також не вистачає мінералів для нормального формування і вони вимагають остаточного дозрівання. На їх поверхні також утворюються ділянки, які можуть бути уражені карієсом - це так звані «сліпі» плями, які є важкодоступними для домашньої зубної щітки.

У 10-12 років з'являються малі корінні зуби, на поверхні яких знову утворюються фісури.

У процесі росту корінних зубів і формування зубного ряду, зуби можуть щільно прилягати один до одного, що ускладнює гігієну ротової порожнини в домашніх умовах. Використання звичайної зубної щітки і пасти не може забезпечити чистоту між тісно прилеглими зубами, внаслідок чого в контактних пунктах накопичуються мікроби, які сприяють розвитку карієсу і появі каріозних порожнин.

12+

Після 12-ти років відбувається довгоочікувана завершальна стадія зростання постійних зубів. Але з'являються і більш серйозні проблеми, напевно, основною з яких є їх неправильне зростання. Кожен другий підліток стикається з проблемою кривих зубів і тут дуже важливо підібрати правильний і головне досить швидкий спосіб вирішення даної проблеми. При цьому не варто забувати і про здоров'я ще не зовсім дозрілих зубів, адже через стрімке зростання організм страждає від нестачі вітамінів і мінералів.