В арсеналі стоматології сьогодні безліч різних інструментів, матеріалів і методик для вирішення практично будь-яких проблем з зубами. Крім того, цей арсенал постійно поповнюється і оновлюється, завдяки чому навіть ті захворювання, які раніше здавалися невиліковними (єдиним варіантом вважалося видалення зуба), сьогодні вирішуються досить легко, швидко і максимально безболісно.

Однак в окремих випадках без протезування зубів обійтися не можна. У стоматології існує безліч різних методів протезування, що відрізняються технологією, використовуваними матеріалами і, звичайно ж, цінами. Але в той же час будь-які методи протезування зубів мають щось спільне - перед проведенням будь-якого протезування зубів повинна проводитися діагностика з використанням високоточного обладнання. Без проведення обстеження неможливо отримати повну картину проблеми і, відповідно, знайти оптимальне її рішення.

Саме від результатів діагностики багато в чому залежить, який метод протезування зубів буде використовувати стоматолог. Так, наприклад, можуть ставитися знімні і незнімні протези, бюгельні, нейлонові або інші протези, коронки, вініри і т.п.

Якщо говорити про поширені методи протезування в стоматології, не можна не згадати бюгельне протезування зубів. Популярність цього методу обумовлена фінансовою доступністю, надійністю, простотою в догляді, досить довгим терміном експлуатації (бюгельний протез служить в середньому 5-7 років) і можливістю вибору типу кріплення, що дозволяє використовувати бюгельне протезування зубів в різних випадках (хоча в основному бюгельні протези стоматологи використовують для відновлення 1 або декількох зубів, також цей метод застосовують при протезуванні всього зубного ряду). Але бюгельний метод протезування має і недоліки: часто пацієнтові потрібно кілька тижнів для звикання до такого протезу, бюгельні протези не використовують для відновлення крайніх зубів, а також їх не можна встановлювати, якщо у пацієнта немає поспіль кількох абсолютно здорових зубів. Вважається, що скоро бюгельне протезування зубів відійде в минуле, тим більше, що йому є альтернативна заміна - нейлонове протезування зубів.

Нейлонові протези використовуються в стоматології порівняно недавно, проте вже встигли завоювати велику популярність завдяки міцності, простоті догляду, естетичності і еластичності.

Зауважимо, що не варто самостійно вирішувати, який метод протезування зубів краще, - зверніться до професіонала, який підбере найкращий саме для вас варіант протезування зубів, гарантуючи якість і зручність того чи іншого зубного протеза.