Гігієна порожнини рота - дуже важлива процедура. Про це нам торочать з дитинства батьки, а пізніше ми чуємо цю фразу на кожному прийомі у стоматолога. Але, тим не менше, як би ретельно і часто ми не чистили зуби, все одно з часом на деяких зубах з'являється зубний наліт, який потім може перетворитися на зубний камінь або стати причиною карієсу. І це зовсім не означає, що щось робилося не так - просто в важкодоступних місцях якісно почистити зуби в домашніх умовах неможливо. Саме тому з повною упевненістю можна сказати, що професійна чистка зубів необхідна кожній людині хоча б з піврічною періодичністю.

І так, ви зважилися на професійну чистку зубів. Чого варто очікувати? В принципі, сьогодні існує багато методів чищення зубів: лазерне відбілювання, чищення Air-Flow, механічна або ультразвукова чистка зубів і т.д. Але, не зважаючи на таку різноманітність методологій, відбувається чистка зубів у стоматолога практично по одній і тій же схемі.

Перш за все, стоматолог повинен провести повне обстеження ротової порожнини пацієнта. За результатами діагностики стоматолог може відмовити вам у тому чи іншому способі чистки зубів, запропонувавши натомість метод, найбільш ефективний і безпечний саме для вас. Зауважимо, що діагностика ротової порожнини проводиться, як правило, за допомогою новітнього обладнання, тому для пацієнта ця процедура абсолютно безболісна і цілком комфортна.

Після того, як визначено найбільш оптимальний для вас спосіб чищення зубів, стоматолог приступає до видалення зубного нальоту і / або каменю. При цьому, залежно від обраного методу, чистка зубів у стоматолога може також складатися з декількох етапів. Наприклад, чистка зубів системою Air Flow відбувається в два етапи: спочатку ультразвуком знімають зубний камінь, а потім видаляють зубний наліт спеціальною сумішшю фторованої води і порошку (наприклад, Clinpro). Також, за вашим бажанням, системою Air Flow стоматолог з оздоровчою метою може зробити вам масаж ясен.

Після видалення зубного нальоту і каменю стоматолог полірує зуби пацієнта спеціальними пристосуваннями. Це може бути паста, щітки або гумові чашечки.

Заключним етапом чистки зубів у стоматолога, як правило, є фторування зубів. Ця процедура спрямована на захист зубної емалі і полягає в покритті поверхні зубів фторовмісним гелем або лаком, який утворює своєрідну плівку. Вважається, що фторування зубів - це також хороша профілактика карієсу.

Зауважимо, що чистка зубів у стоматолога відбувається з використанням новітнього обладнання, тому абсолютно безпечна і безболісна для пацієнта.