Сьогодні виправити прикус і вирівняти зуби дуже просто. Достатньо лише встановити брекети, запастися терпінням і через певний час ви отримаєте гарну посмішку. Брекети абсолютно безпечні, їхня установка не вимагає оперативного втручання, а сам процес корекції не приносить практично жодного дискомфорту.

Але все ж відмінності у брекет-систем є. Вони діляться на два типи – лінгвальні та вестибулярні. Лінгвальні брекет-системи кріпляться до внутрішньої сторони щелепи, а вестибулярні, відповідно, зовні.

Встановити лінгвальні брекети варто в разі глибокого прикусу та інших аномалій, що не піддаються корекції за допомогою вестибулярних брекет-систем. Ну і, звичайно ж, їх не видно, що дуже важливо для багатьох пацієнтів. З недоліків варто зазначити більш складний догляд за брекетами і довший період адаптації до них.

Крім того, брекети діляться на лігатурні, їх уже називають класичними, і безлігатурні (самолігуючі). У самолігуючих брекетів маса плюсів: простота носіння та догляду, відсутність лігатур, менша кількість візитів до ортодонта, щоб активувати дугу брекетів, більш висока швидкість корекції. Головний їхній недолік – це ціна. До слова, переваги самолігуючі брекетів іноді переоцінені. Наприклад, фахівці клініки «Доктор Зуб» можуть встановити класичні брекети в Києві, вміло варіюючи способи фіксації дуги так, щоб час носіння брекет-системи було максимально коротким, а ціна конструкції при цьому буде оптимальною.

Брекети відрізняються ще й матеріалами. Найдешевші брекети зроблені з металу. Зазвичай це титан і його сплав з нікелем або нержавіюча сталь. Помітність є їхнім головним недоліком, хоча сьогодні вони вже не мають настільки страхітливого вигляду, як раніше. Крім того, металеві брекети також бувають із золота. Ціна золотих брекетів дуже висока. Такі системи можуть, по суті, стати в нагоді тільки пацієнтам з алергією на інші метали. Ну, і звичайно, установка золотих брекетів - це один із способів самовираження.

Пластикові брекети не набагато дорожче металевих, але зате виглядають краще. Пластикові брекети набагато крихкіше металевих, а також схильні до фарбування харчовими барвниками. Також варто відзначити, що пластикові брекети виробляють найрізноманітніших форм і кольорів, що дозволяє застосовувати їх в дитячій ортодонтії.

Найдорожчі брекет-системи, крім золотих звичайно, – керамічні і сапфірові. Така ціна обумовлена високими естетичними якостями і максимальної непомітністю.

Щоб більше дізнатися про брекет-системи, звертайтеся в клініку «Доктор Зуб». Наші фахівці нададуть докладну консультацію і допоможуть обрати брекети, які ідеально підійдуть вам по усіх параметрах.