Установка брекет-системи, також її називають «брекети» застосовується для того, щоб виправити дефекти прикусу й нерівності зубного ряду. Такий спосіб корекції зубів та прикусу має лише один істотний недолік - труднощі у догляді. Складна конструкція брекет-системи може спричинити збирання зубного нальоту, і у ній можуть застрягати шматочки їжі, а це у свою чергу загрожує виникненням карієсу. Саме тому догляд за брекетами має бути особливо ретельним. Установка брекетів проводиться тільки на здорові зуби. Тому для початку вам потрібно буде вилікувати карієс й інші ураження зубів, усунути запалення ясен, провести професійну чистку зубів, а також зробити фторування емалі. Тільки після цих маніпуляцій має сенс займатися наведенням краси. Коли зуби та ясна будуть готові до навантаження, то стоматолог досить швидко встановить конструкцію.

В середньому установка брекет-системи займає близько години. Сама процедура безболісна, але іноді втомлює. Щоб звикнути до брекетів зазвичай потрібно кілька днів. Ми відразу ж попереджаємо пацієнтів, що при виникненні дискомфорту, наприклад, тиску на ясна або дряпання слизової щік, слід відразу ж звернутися до лікаря, щоб він зміг поправити систему або покрити її гострі краї харчовим воском.

Для правильного догляду за брекетами не обійтися без педантичності. Чищення зубів стане обов'язковим ритуалом після кожного прийому їжі, але із особливою ретельністю потрібно чистити зуби вранці та перед сном. Звичайної зубної щітки для догляду за брекет-системою буде мало. Вам знадобиться спеціальна щіточка V-подібної форми, іригатор, зубна нитка і ополіскувачі. А ще раз на місяць необхідно звертатися до стоматолога, щоб професійно почистити зуби і брекети.

Носіння брекетів накладає на пацієнта не тільки клопоти з чищенням, а й певні харчові обмеження. Конструкція досить крихка та її запросто можна пошкодити під час вживання занадто твердої або жорсткої їжі. Крім того, на час корекції вам доведеться забути про шкідливі для зубів і фігури здобні булочки та інші смаколики з тіста , іриски й солодощі, що тягнуться і налипають до зубів та брекетів, а ще й про жувальну гумку. Також під забороною страви і напої граничних температур. Крижане морозиво або гарячий чай вкрай шкідливі для дуг, адже вони втрачають свою еластичність.

На перший погляд установка брекетів і догляд за ними відбирають дуже багато часу, сил, грошей та маленьких повсякденних задоволень. Але насправді звикнути до брекетів і навчитися доглядати за конструкцією досить просто, а результат вас обов'язково порадує.