Брекет-система – це ортодонтична конструкція, яка встановлюється на певний термін й використовується для виправлення порушень прикусу та його лікування, що дозволяє кардинально змінити стан зубів. Ця конструкція складається з ряду замків (їх також називають «дужки»), які прикріплюють на поверхню зубів за допомогою спеціальних клейових позицій та з'єднують дугою, завдяки чому зуби протягом певного часу переміщаються у правильне положення.

Плюси і мінуси брекетів

Одні з головних плюсів брекет-систем:

-        Допомагає повністю усунути дефекти прикусу, вирівняти зуби і запобігти їхньому зворотньому деформуванню, що позбавить пацієнта від потреби раз і назавжди вдаватися до інших ортодонтичних пристроїв.

-        Установка брекетів відбувається у кабінеті ортодонта. Це повністю безболісний процес. Для контролю зміни положення й вирівнювання зубів досить відвідувати доктора кілька разів на місяць.

-        Брекети можна встановлювати під час вагітності.

Що стосується мінусів, вони теж є:

-        Ускладнюється гігієна порожнини рота, значно важче вичистити зуби;

-        Необхідно придбати спеціальні зубні щітки зі зрізаною посередині щетиною, за допомогою яких можливо правильно чистити зуби, щоб уникнути виникнення карієсу;

-        Естетичний вигляд;

-        Можливий дискомфорт;

-        Дотримання особливої дієти;

-        Регулярне відвідування лікаря-ортодонта.

 

Класифікація брекет-систем

Металеві брекетиплюси: низька вартість, надійність, прискорює процес вирівнювання зубного ряду. Прості у використанні й обслуговуванні. Мінуси: недостатньо естетичні.

Пластикові брекетиплюси: високоестетичні і відносно низька ціна. Мінуси: низька міцність (їх легко зламати) і згодом можуть потьмяніти.

Керамічні брекетиплюси: висока ступінь естетичності (особливо зі штучного сапфіра), більш привабливі, не можуть фарбуватися або тьмяніти, досить міцні. Мінуси: висока ціна, можливо тертя в системі, ускладнене зняття і є ймовірність пошкодження емалі.

Лінгвальні (внутрішні) брекетиплюси: сьогодні одні з найпопулярніших, адже практично не помітні на зубах. Час активного лікування значно скорочується за рахунок мінімального тертя в конструкції. Їхня відмінність від класичних у тому, що вони ставляться тільки на внутрішню поверхню зуба. Мінуси: висока ціна, більш складний догляд за конструкцією і зубами, можливі порушення дикції в перші кілька тижнів лікувального процесу.

Самолігуючі види брекетівплюси: можна відвідувати ортодонта не настільки часто, бо зуби самостійно стають на потрібне місце. Відсутність лігатури у значній мірі полегшує процедуру гігієни порожнини рота. Мінуси: вартість досить висока порівняно з традиційними брекетами.

З огляду на фінансову сторону пацієнта, а також мінуси і плюси брекет-систем, кваліфікований ортодонт зможе підібрати відповідний курс лікування, який раз і назавжди усуне проблеми прикусу, і пацієнт отримає гарну сяючу посмішку на усе життя.