Сьогодні для догляду за порожниною рота існує безліч різних засобів: зубні пасти, нитки, порошки, ополіскувачі і т.п. Кожен засіб має свої особливості й застосовується з певною метою. Не зважаючи на те, що стоматологи рекомендують використовувати для догляду за зубами і яснами комплекс засобів, більшість з нас все ж таки вважає достатнім обходитися однією тільки пастою або зубним порошком. Оскільки обидва ці засоби призначені для чищення зубів, багатьох цікавить питання, чим краще користуватися - пастою або порошком.

Популярність зубного порошку значно знизилася після винаходу паст, які активно рекламувалися як безпечний і більш ефективний засіб для догляду за зубами. У той же час ходило багато розмов про те, що крейда, що входить до складу зубного порошку, пошкоджує зубну емаль, а значить – зубний порошок більше шкідливий, ніж корисний. І хоча сучасні зубні порошки були вдосконалені і є абсолютно безпечними, мало хто сьогодні віддає перевагу цьому засобу.

Зубний порошок або паста: короткий огляд всіх «за» і «проти»

Як і все в цьому світі, зубний порошок і паста мають як недоліки, так і переваги. До недоліків зубних паст, наприклад, відносять наявність в їх складі консервантів, які шкідливі для людського організму. А основним недоліком зубного порошку вважається висока вірогідність того, що частинки порошку потраплять в дихальні шляхи. Хоча насправді зубний порошок перед використанням потрібно розводити водою, тобто використовувати його в сухому вигляді неправильно. А значить цей недолік не більше ніж вигадка і результат недотримання рекомендацій щодо використання цього засобу.

Головна перевага зубного порошку полягає в його здатності руйнувати зубний камінь, з чим не впорається жодна зубна паста. Але в той же час, стоматологи кажуть про те, що не варто намагатися замінити пасту зубним порошком - ці засоби не взаємозамінні! Краще використовувати їх в комплексі паралельно. Але якщо зубною пастою необхідно користуватися мінімум двічі в день, то зубний порошок рекомендовано використовувати кілька разів на тиждень як додатковий засіб для догляду за зубами і яснами.

Також зауважимо, що зубний порошок і пасту краще використовувати тільки ті, які вам порекомендує ваш стоматолог.